0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Anlaşmalı Boşanma Vekalet Ücretleri

24 Ağustos 2019
310 kez görüntülendi
Anlaşmalı Boşanma Vekalet Ücretleri

Aile birliğini bozmaya karar veren kişiler ortak kararlar etrafında mantıklı düşünebildikten sonra pek çok detayı kolayca halledebiliyor. Özellikle ortada aldatma, şiddet veya bu tarz küçük düşürücü durumlar yoksa ve çiftler mantıklı sebepler sunarak evliliği bitirebilecek pozisyonda ise yapılacak ilk işlem hemen bir avukat ile görüşmektir. Bu avukata yetki verip tek celsede bitecek bir boşanma davası için avukatın sizi yönlendirdiği koşullarda anlaşmalı boşanma vekâlet ücreti ödeyerek sizi savunmasını sağlayabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanmada Her İki Tarafında Da Avukat Tutması Gerekir Mi?

Çoğu boşanma aşamasına gelen çift ödenecek ücretleri gördüğünde şaşkınlığını gizleyemiyor. Hele ki bir de taraflardan biri sorun çıkarıyor ve boşanmamakta ısrarcı oluyorsa cebinizden çıkacak olan tutarlar sizi biraz zorlayabilir. Hele ki birde kısa sürede anlaşma sağlanamazsa,  iş çekişmeye dönüyorsa ödeyeceğiniz tutarlar normal boşanma davası ücreti 2018 yılınınkinden daha yüksek olacaktır. Böyle durumlarda bir şekilde karşı kişiyi ikna ederek davayı anlaşmalı sürdürmeye gayret etmek gerekir. Eğer uygun ortam hazırlanır ve koşulları da buna bağlı geliştirebilirseniz hemen bir avukata yetki verme amacı ile noterliklere anlaşmalı boşanma vekâlet ücreti ödemek suretiyle işlem yaptırabilirsiniz. Anlaşmanın sağlanmış olduğu durumlarda karı ve kocanın ayrı ayrı avukat tutmasına gerek yok. Aynı kişi için verilebilecek bir vekâlet ile hem gereksiz masraftan hem de işlem uzamasından kurtulabilirler.

Anlaşmalı Bir Dava Hangi Koşullarda Çekişmeli Olur Ve Bu Durumdan Ücretler Etkilenir Mi?

Noterliklere ödenen anlaşmalı boşanma vekâlet ücreti sonrasında sizin adınıza işlem başlatan avukatlar, davanın değişmesiyle sorunları ile sık sık karşılaşır. Bir anda sinirlerin gerilmesi, çevreden yapılan yorumlar veya farklı sebepler nedeni ile taraflardan biri boşanmaktan vazgeçerse, alınan velayet kararından dönerse, farklı taleplerde veya nafaka artırımı gibi önceden konuşulup anlaşmaya varılan noktaları değiştirmek isterse yürütülen dava ve açılan mahkeme değişmeli olarak değişir. Bu durum başta avukat ücretini artırırken, anlaşmalı boşanma davası ücreti değişikliğe uğramaz. Fakat mahkeme sonrasında kazanan taraf bu tutarların davalı tarafından ödenmesini talep edebilir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Bir boşanmanın anlaşmalı olup olmadığına bakılmaksızın ilk aşamada ödenen ve her koşulda yasal alınan ücretler yıldan yıla değişerek sunulur. Aile mahkemelerinde görülecek olan bu tarz davalar için ödenen tutarlardan biri mahkeme ücretleri ile diğeri de yatırılacak harçlardır. Bu ödemeler yaptıktan sonra mahkeme süreciniz başlar ve bu bahsettiğimiz ücretlerde yapılan değişiklikler Yargıtay onayı ile yapılır. Avukat ücretlerine gelirsek;  ya size sunulan avukat ücretlerini kabul edecek ya da avukatsız boşanma davası ücreti 2018 sonrası zamlarını iyice araştırıp, sizin için en mantıklısı avukatsız devam etmekse onu seçeceksiniz. Keza avukat ücretleri şehir baroları tarafından yıllık olarak belirlenir ve dava türüne göre artıp azalır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al