0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Davası Nasıl Açılır?, Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır?

24 Ağustos 2019
302 kez görüntülendi
Boşanma Davası Nasıl Açılır?, Anlaşmalı Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davası açmak son derece kolay olmak ile birlikte takip sürecinde en iyi sonucu alabilmek adına uzman bir avukat ile görüşmek önemlidir. Çiftlerin anlaşamamaları ya da şiddetli geçimsizlik durumlarında sürecin kötüleşmemesi adına mahkemeye başvurmak yeterli olacaktır.

Boşanma davası nasıl açılır nereye başvurulur diye merak edenlerin Aile mahkemelerini tercih etmeleri önemlidir. Taraflardan birinin ikamet ettiği bölgedeki Aile mahkemesine başvuru yapılması zorunludur. Boşanma dilekçesinde ise ayrılık sebepleri detaylı olarak açıklanmalıdır.

Başvuru işlemleri sırasında nüfus bilgileri ve adresin aktarılması yeterli olacaktır. İşlemler kısa süre içerisinde sonuçlanır ve duruşma tarihi belirlenir.

Boşanma davası nasıl açılır 2018 yılı ile birlikte kuralları değişmediğinden dolayı işlemleri gerçekleştirmek son derece kolaydır. Evrak süreciyle uğraşmamak adına avukattan destek almak faydalı olacaktır.

Çekişmeli ve anlaşmalı olmak üzere belirlenen boşanma davalarında en iyi sonucu alabilmek adına tarafların fikir birliğine varması önemlidir. Bu sayede en fazla 3 aylık süre içerisinde boşanma gerçekleşir.

Davayı açan taraf mahkeme masraflarını ve gerekli ücretleri öder. Boşanma davası nasıl açılır avukatsız noktasında bilgi edinmek isteyenlerin karşılıklı dava açma ve cevap süreçleri tamamlamaları gerekir. Daha sonrasında ise mahkeme ön inceleme yapar. Mahkeme anında ise taraflara neden boşanmak istedikleri sorulur ve net cevaplar verilmesi durumunda süreç sonlanır. Çekişmeli davalar ise en fazla 4 yıla kadar sürmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al