0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Bağcılar Boşanma Avukatı

06 Kasım 2019
356 kez görüntülendi
Bağcılar Boşanma Avukatı

Boşanma davaları, tarafların evlilikten sonra doğan problem ve olaylardan artık yorulmuş olmasıyla alınmış bir karardır. Bu zorlu sürece girmeden önce, kişinin ilk yapması gereken kendine alanında iyi, tecrübeli bir boşanma avukatı bulmasıdır.

Boşanma avukatları, mahkemeye katılacak davalı veya davacıyı sürecin işleyişi konusunda aydınlatmak, bulduğu deliller ve olayın gidişatını değiştirecek bilgileri mahkemeye zamanında taşımakla yükümlüdür. Müvekkili ise, olayları detaylı bir şekilde anlatmak, mahkeme sürecini hızlandıracak tüm kanıtlarını avukata iletmelidir. Davacı kişinin, iyi bir boşanma avukatı ile çalışması, davanın sürecini hızlandırmakta çok önemli bir husustur.

Bağcılar Anlaşmalı Boşanma

Boşanma davaları, anlaşmalı ve çekişmeli boşanma olarak ikiye ayrılır. Anlaşmalı boşanma, iki tarafında evliliklerini sürdürmek istememesiyle ortak verilmiş bir karardır. Taraflar aralarında nafaka, tazminat, velayet, mal varlığının paylaşılması gibi konular hakkında bir anlaşma düzenler.

Bağcılar anlaşmalı boşanma davası avukatları müvekkillerine yardımcı olmakla yetkililerdir. Anlaşmalı boşanma davalarında, taraflar mahkemeye boşanmak için gerekçe göstermek zorunda değillerdir.

Anlaşmalı boşanma şartları;

  • Tarafların en az bir senelik evlilik yaşamış olmaları,
  • Aralarında maddi, manevi tüm hususlarda uzlaşmaya vardıklarını beyan eden bir anlaşma düzenlemeleri,
  • İkisinin de mahkemede bulunması ve hâkim karşısında anlaşmalı olarak ayrıldıklarını beyan etmeliler.

Bağcılar Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli boşanma davaları, tarafların nafaka, velayet veya mal paylaşımı gibi hususlarda anlaşamamasından meydana gelir. Ayrıca anlaşma yapılmışken tarafların arasında bir konuda çıkmış anlaşmazlıktan da çekişmeli boşanmaya dönüşebilir.

Bağcılar çekişmeli boşanma davası avukatları müvekkillerine uzlaşma konusunda yardımcı olmakla yükümlüdür. Dava mutlaka tecrübeli bir avukat tarafından açılmalıdır. Çekişmeli boşanma anlaşmalı boşanmadan çok daha uzun süren bir boşanma davasıdır.

Bağcılar Nafaka Davası

Nafaka davası, üç temel gruba ayrılmaktadır. Bunlar;

  • Yoksulluk nafakası,
  • Tedbir nafakası ve
  • İştirak nafakasıdır.

Taraflardan birinin, yoksulluk nafakası alması için dar bütçeli olup, elinde ki kısıtlı imkânları dava sürecinde harcamasından yoksulluk eşiğinde olması durumunda, hâkimin hükmü ile ödenmesi hükmedilmiş nafakadır.

Tedbir nafakası; çekişmeli boşanma davalarının çok uzun bir süre sürmesi ve taraflardan birinin ekonomik hürriyeti, herhangi bir işi olmaması durumunda mahkeme süresince ödenen nafakadır. Hâkim hükmüne bağlıdır.

Bağcılar boşanma avukatı  bu hususta, nafaka alma, alınan nafakayı arttırma veya ödenen nafakayı düşürme taleplerini hâkime iletmek ve süreci hızlandırmak için kanıtlar sunmakla yükümlüdür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al