0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beykoz Boşanma Avukatı

10 Kasım 2019
283 kez görüntülendi
Beykoz Boşanma Avukatı

Boşanma isteği, evliliği yürütememekten ve doğru kişiyle beraber olmamaktan meydana gelmektedir. Anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma olarak ikiye ayrılmaktadır. Boşanmakta evlenmek kadar doğal bir hak olup, başarılı bir avukatla çalışılması durumunda hızlıca sonlanan bir işlemdir.

Beykoz Anlaşmalı Boşanma

Bireylerin anlaşmalı olarak boşanabilmesi için iki tarafında boşanmayı istemesi gerekmektedir. Boşanma kararı alındığında hukuk bürosuyla iletişime geçilip aile mahkemesi konusunda uzman bir avukat tercih edilmelidir.

Beykoz anlaşmalı boşanma davası hususunda avukat davalı ve davacıyı aydınlatmakla yükümlüdür. Anlaşmalı boşanabilmek için belirli şartlar vardır ve uyulmadığı takdirde anlaşmalı boşanma gerçekleşemez.

Anlaşmalı boşanabilmek için sağlanması gereken şartlar;

  1. Tarafların ikisinin de boşanma talebinde bulunması,
  2. Aralarında tüm hususları konuşmuş ve ortaklaşa kararlar vermiş olmaları,
  3. Yapılan anlaşmanın belgelenmesi,
  4. Anlaşma yapıldığına dair iki tarafında mahkemeye çıkarak, verdikleri kararları sözlü beyanda bulunmaları şart koşulmuştur.

Bu şartlar sağlanmadığı takdirde boşanma, çelişmeli boşanma davasına dönmektedir.

Beykoz Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli boşanma, bir tarafın boşanmayı istemesi ve diğer tarafın boşanmaya yanaşmaması yüzünden meydana gelmektedir.

Beykoz çekişmeli boşanma davası çok uzun sürmesinden dolayı tarafların uzlaşmaması durumunda yıllarca uzayabilir.

Çekişmeli boşanma davalarında tarafların başarılı avukatlara ihtiyaçları vardır. Avukat müvekkilinin davasını sonlandırmak amacıyla tüm delilleri toplar, olayları inceler ve zamanında, geciktirmeden mahkemeye iletmekle yükümlüdür.

Beykoz Nafaka Davası

Beykoz boşanma avukatı davacıyı nafaka konusunda bilgilendirmekle yükümlüdür. Nafaka çeşitleri üçe ayrılmakta olup bunlar;

  • İştirak nafakası,
  • Yoksulluk nafakası,
  • Tedbir nafakasıdır.
  1. İştirak nafakası; çocuğun velayetini almış olan bireye her ay düzenli olarak yapılması mahkemeyle karar verilmiş paradır. Çocuk 18 yaşına gelene kadar ebeveyn nafakayı alır. Bu parayla çocuğun eğitim öğretim, kılık, kıyafet gibi ihtiyaçları karşılanmalıdır. Aksi takdirde nafakayı ödeyen taraf hem nafakanın iptalinde hem de yeterli delil bulunuyorsa velayet davası açabilmektedir.
  2. Tedbir nafakası; uzun yıllar sürecek olan mahkemenin giderlerini karşılayamayacak duruma gelmiş olan tarafa, mahkeme süresince ödenmesi hükmedilmiş paradır.
  3. Yoksulluk nafakası; bireyin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar bile maddi olanağı olmaması durumunda verilen paradır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al