0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Beylikdüzü Boşanma Davası

11 Kasım 2019
282 kez görüntülendi
Beylikdüzü Boşanma Davası

Boşanma davaları, kişinin veya kişilerin evliliklerinin ilerlememesi veya birbirleriyle işin içinden çıkamayacakları sorunlar yaşamalarından kaynaklı başlar.

Boşanma davalarında uzman bir avukat ile davayı ilerletmek ve sonuçlandırmak çok daha kolaydır. Boşanma davaları anlaşmalı boşanma davası ve çekişmeli boşanma davası olarak ikiye ayrılır. Taraflar için her zaman anlaşmalı boşanma davası önerilir ancak ortada aldatma, hayata kast etme, ruh hastalığı gibi büyük problemler varsa bu çekişmeli boşanma davasına girer.

Beylikdüzü Anlaşmalı Boşanma

Boşanma davaları arasında en çabuk sürede sonlanan ve hüküm bulan dava anlaşmalı boşanmadır. Anlaşmalı boşanma sayesinde taraflar tek celsede bile boşanabilmektedir.

Beylikdüzü anlaşmalı boşanma davası çoğu zaman hemen sonlanırken, bazı durumlarda dava uzayabiliyor. Hâkim sunulan gerekçeleri yetersiz bulursa, taraflar için 3 ay ayrı kalma kararı veriliyor. Herhangi bir düzelme olmadığı takdirde, taraflar tekrar boşanma davası açarak boşanabiliyor.

Anlaşmalı boşanma şartları;

  • Tarafların aynı evde bir sene boyunca evli olarak ikamet etmiş olmaları,
  • Boşanmaya beraber karar vermeleri,
  • Boşanmaya dair taleplerini birlikte doğrultmaları,
  • Antlaşma protokolü oluşturmalarını mahkeme koşul sunuyor.

Beylikdüzü Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli boşanma davaları, anlaşmalı boşanmaya oranla çok daha uzun sürmektedir.

Taraflar birbirleriyle hiçbir konuda uzlaşamadıklarında, birkaç konuda uzlaşmışken bir konuda uzlaşamadıklarında, taraflardan birinin boşanmayı istememesi durumlarında dava çekişmeli boşanma davası olarak başlar.

Beylikdüzü çekişmeli boşanma davası konusunda tecrübeli avukatlara sahip bir semttir. Avukat kişinin davasında ki tüm lehine delilleri toplamak, olayları dikkatlice dinlemek ve not almak sonrasında bunları zamanında mahkemeye iletmekle yükümlüdür.

Bir seneden az süreli evliliklerin boşanma davaları da çekişmeli boşanma olarak yargılanmaktadır. Davalı aleyhine sunulan kusur delillerinin yeterliliği ile mahkeme hükmü verir ve taraflar boşanır.

Beylikdüzü Nafaka Davası

Üç çeşit nafaka bulunmaktadır;

  • İştirak nafakası; çocuğun velayeti kimdeyse, çocuk 18 yaşına gelene kadar ona ödenen giderler parasıdır.
  • Tedbir nafakası; uzun süren mahkemelerde, kişinin mahkemenin giderlerini karşılayamayacak duruma gelerek yoksulluğa düşmesine ramak kalması durumunda mahkeme kararıyla ve mahkeme süresince ödenir.
  • Yoksulluk nafakası; kişinin boşanmadan sonra bir maddi geliri olmamasına karşın açılan davadır. Kişinin gelir ve giderleri araştırılır uygun bulunursa her hangi bir süreye tabi tutulmaksızın aylık nafaka ödemesi başlamasına karar verilir.

Beylikdüzü boşanma avukatı nafaka hususunda da müvekkillerine yardımcı olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al