0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanmada Temyiz Ne Kadar Sürede Sonuçlanır

13 Şubat 2020
236 kez görüntülendi
Boşanmada Temyiz Ne Kadar Sürede Sonuçlanır

 

Av. Yasemin Mersin ‘’Boşanmada Temyiz Ne Kadar Sürede Sonuçlanır’’ sorunlarınız için hizmetinizde.Boşanma davası her iki taraf için de iyi düzenlenmelidir. Anlaşmalı boşanmada bir avukat yeterli olur. Çekişmeli boşanma da iki tarafın farklı avukatlara sahip olması gerekir. Bu nedenle karşı taratan daha bilgili bir avukat bulmak önemlidir. Avukat Yasemin Mersin en zorlu durumlarda yanınızda olur!

Boşanmada Temyiz Ne Kadar Sürede Sonuçlanır

Adalar boşanma avukatı bulmak önemli bir süreçtir. Ancak, bilinmelidir ki bu olay birçok çift için düğünden daha az değerli değildir. Bu sadece eşlerin mülkiyet çıkarlarını korumameselesi değildir. Fakat aynı derecede önemli olan, insan ve kişisel itibarının korunmasıdır. Koşulların baskısı altında, hemen hemen her boşanma sürecinin eşlik ettiği her insan onurlu psikolojik stresin üstesinden gelemez.

Boşanma yasal öneme sahiptir. Boşanmış eşlerin sakinliği, bu sürecin nasıl yürütüleceğine bağlı olacaktır. Genellikle gelecekteki refahlarını da bu durum etkiler. Boşanma çeşitli şekillerde yapılabilir. Dolayısıyla, bunun için herhangi bir yasal kısıtlama yoksa, boşanma davası açılmadan gerçekleştirilemez. Eşlerin küçük çocukları varsa, ya da eşlerden biri boşanma için aynı fikirde değilse ve uzlaştırılamazsa, bu durumda dava kaçınılmazdır.

Herhangi bir çift, görünür çatışmalar olmadan boşanma kararı alsa ve normal insan ilişkilerini sürdürürken bu kararı vermiş olsa bile, nitelikli boşanma avukatı tarafından yasal haklarının korunmasına ihtiyacı vardır. Mahkemede gerekli tüm bilgi ve deneyime sahip nitelikli bir uzman, herhangi bir yasal sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

Bunlar şunları içerir:

  • Eşlerin mülkiyetinin bölünmesi;
  • Çocukların ikamet ettiği yer;
  • Çocukları yetiştirme prosedürü;
  • Nafaka ödemesini belirleme

İnsanlar boşanmaya karar verirse avukatlarla temasa geçme uygulaması en yaygın olanıdır. Bunun birçok nedeni var. Örneğin, Meşgul bir insansınız ve mahkeme duruşmalarına katılmak için zamanınız yok, ancak durum boşanma sürecini asgari maliyet ve kayıplarla yerine getirecek şekilde gelişti mi? Bu durumda, mevcut zorlukları çözmenin en doğru ve etkili yolu, bu alanda uzmanlaşmış profesyonel bir avukata başvurmaktır!

Boşanma Avukatı Seçimi

Son zamanlarda evliliğinizin mantıksal sona ulaştığını anladınız mı? Yani yakın gelecekte geri dönüşü olmayan bir şekilde boşanacaksınız. Boşanma, hem ahlaki hem de maddi asgari kayıplarla gerçekleşebilir ve karmaşık, çok bölümlü bir süreç olabilir. Her halükarda, yaklaşan boşanmada mülkün bölünmesine karar vermek zorundaysanız, ortak çocuklarınız varsa, aile hukuku alanında avukat olan bir avukata başvurmak en iyisidir. Bir avukatın katılımı, boşanma sürecinde haklarınızın uygunluğunu ve korunmasını garanti eder.

Boşanma sürecine genellikle güçlü bir duygusal deneyim eşlik eder. Avukatının eşiyle ilişkide olduğu gibi çıkarlarınızı temsil edecek bir avukatve yargıda tamamen gereksiz çatışmalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Bildiğiniz gibi, yasal hizmetler pazarında sunulan birçok teklifte gerçekten uzman bulmak oldukça zordur. Bu yüzden doğruyu önceden bulmak en iyisidir. “Aile Avukatı” nız olduğunda iyidir ve aramak için zaman harcamanıza gerek yoktur.

Boşanma Avukatı Bulma Zamanı

İlişkinizin önünüzdeki boşanma gibi karmaşık ve zor bir psikolojik sürecin olduğu noktaya geldiğini anlamak yeterince zordur. Şu andan itibaren boşanma süreci hakkında ek endişe duyuyorsunuz. Kendinizi korumak için ne yapmanız gerektiğini, çocuklarınızı boşanmanın olumsuz yönlerinden nasıl koruyacağınızı düşünüyorsunuz. Bu düşüncelerden herhangi biri sizi ziyaret ederse, yetkili boşanma avukatı tutmak sizin yararınıza olacaktır.

Neden Tam Olarak Avukat Yasemin Mersin?

Avukat Yasemin Mersin ve onunla işbirliği yapan avukat ekibi boşanma işlemleri alanında niteliklidir.

Boşanma gibi bir sorunla karşılaşırsanız, boşanma sürecinde iseniz, boşanma avukatı bulmanız gerekir.

Genellikle boşanma sürecinde çocukların çıkarlarını etkileyen birçok sorun ortaya çıkar. Çocukların kaderi, boşanmada çözülmesi gereken ana konulardan biridir. Boşanma avukatınız, boşanma sürecinde çocuğun menfaatlerinin dikkate alınmasını sağlamak için her türlü çabayı gösterecektir.

Boşanma Avukatı Nasıl Yardımcı Olabilir?

Boşanma davalarında avukatınız size aile hukuku hakkında gerekli yasal tavsiyeleri verecektir.

Boşanma hızlı olabilir veya uzun zaman alabilir. Boşanmanın sonucu kalıcı bir etkiye sahip olabilir, gelecekteki yaşamınızı ciddi şekilde etkiler. Bu nedenle, boşanma sürecinde, boşanma sürecindeki çıkarlarınızın dikkate alınmasını sağlamak için verimli bir şekilde çalışacak, bilgilive nitelikli bir avukata ihtiyacınız vardır.

Boşanma davalarında yasal bir avukata danışma, böyle hoş olmayan bir prosedürü doğru bir şekilde yürütmenize yardımcı olacaktır.

Hangi Belgeler Gerekli Olacak?

Boşanma avukatının davayı başarılı bir şekilde yürütmesi için müşterinin kendisine bazı belgeler sunması gerekir. Gerekli minimum evraklar;

Evlilik kayıt belgesi (orijinal);

Çocuk varsa, doğum belgesi (noter tasdikli bir kopya sağlanabilir);

Hesap ekstresi.

Uyarı!

Boşanma sürecinin yürütülmesine ek olarak, avukatın diğer hizmetleri (nafakanın hazırlanması davası, ortaklaşa edinilen malın bölünmesi davası vb.), Belge listesine eklenir.

Müşterinin herhangi bir belgesi yoksa, avukat bunları alabilir. Doğru hareket eden uzman, gerekli tüm kağıtları hazırlayacaktır. İstemcinin herhangi bir işlem gerçekleştirmesi gerekmez.

Boşanma Süreci Ne Kadar Sürer?

Boşanma davaları ne kadar sürerkesin olarak söylemek mümkün değildir. Birçok faktör bunu etkiler. Örneğin, küçük çocuklar varsa, eşlere mutabakat için üç ila altı aylık bir süre verilecek, buna ek olarak, eşlerden biri mahkemeden aynı süre uzlaşma talebinde bulunabilir.

Her iki eşin de boşanmayı kabul etmesi ve küçük çocuğu olmaması bir şeydir Mahkemeye dönerek 1,5 ay sonra mahkemede boşanacaklarına güvenebilirler.

Başka bir şey, taraflardan birinin boşanmayı kabul etmemesi. Sonra süreç 6 aya kadar sürebilir. Deneyimli bir avukat, boşanma sürecini daha hızlı hale getirmek için mümkün olan her şeyi yapacaktır.

Ancak, mahkemeye dönerek evliliği çok hızlı bir şekilde çözdüğünüze güvenmemelisiniz. Mevzuatı, davanın değerlendirilmesi için belirli bir süre gerekir, yani iddianın yapıldığı tarihten iki ay. Her durumda, beklemek zorundasınız.

Ayrıca, mahkeme boşanmaya karar verdikten sonra, kararın yürürlüğe girmesi için 10 gün beklemeniz gerekecektir.

Boşanma avukatı, evliliği daha hızlı çözmenize ve diğer ilgili sorunları çözmenize yardımcı olacaktır. Hemen arayınız!

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al