0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Büyükçekmece Boşanma Davası

09 Kasım 2019
294 kez görüntülendi
Büyükçekmece Boşanma Davası

Boşanma davaları son yıllarda Türkiye genelinde gündeme gelmeye başlamış en önemli hukuk dallarından biridir. Artan boşanma oranlarıyla, davacıların uzman ve işini bilen danışmanlık ve mahkeme hizmeti veren avukatlarla çalışmaları gerekmektedir.

Boşanma davalarının iki çeşidi vardır.

Anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma ancak bilinmesi gereken en önemli husus iki davanın dilekçesinin farklılık göstermesidir.

Bu sebeple iki dava içinde geçerli bir dilekçe yoktur. Hatta her dava için farklı yazılmalıdır. Boşanma davası, bu dilekçe olmadan başlaması mümkün olmayan bir süreçtir.

Büyükçekmece Anlaşmalı Boşanma

Anlaşmalı boşanma yöntemi, iki tarafında evlilikten sıkılmış ve oluşan karmaşadan kendilerini kurtarmak istemelerinden oluşmuştur.

Bir boşanmanın, anlaşmalı boşanma davası olması için iki tarafında uzlaşmacı ve anlaşmaya yakın olmaları gerekmektedir.

Aralarında hayatlarını paylaştıkları dönem içerisinde oluşmuş, var olmuş bir mal varlığı, çocuk veya ziynet malları mevcutsa öncelikle bunların paylaşılması gerekmektedir.

Büyükçekmece anlaşmalı boşanma davası ancak bireylerin beraber başvurmasıyla başlatılan bir süreçtir ve bu süreçte bireyler bir sene evli kalmış olmalılardır.

Büyükçekmece Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli boşanmalar uzun soluklu davalardır ve davayı açan kişi kusurlu bulunursa dava düşmektedir.

Uzlaşmaya gidilemediği takdirde dava uzar ve işin içinden çıkılmaz bir hal alır.

Avukatın buradaki görevi tanıkları dinlemek, delilleri incelemek ve karşı tarafın mahkemeyi oyalamasına müsaade etmemektir.

Büyükçekmece çekişmeli boşanma davasının hızlı bir şekilde sonlanması için taraflardan birinin kesin kanıtlar bulması şarttır.

Büyükçekmece Nafaka Davası

Nafaka davaları açıldığı takdirde, mahkeme tarafından davacının geliri, maddi olanakları, iş ve sigorta durumu incelenerek hesaplanır. Bu araştırmalar sonucu elde edilen verilere bağlı olarak nafaka bağlanır.

Nafaka davaları üç şekilde incelenir.

  • İştirak, çocuğun bakımı için velayeti bulunan ebeveyne ödenen meblağdır. Çocuk 18 yaşına gelerek reşit oluncaya dek ödemesi devam eder.
  • Tedbir, mahkeme süresince kişiye ödenen maddi destektir.
  • Yoksulluk, evlilik sonrası oluşan maddi olanaksızlıkların giderilmesi için taraflardan birinin ödediği sınırsın maddi nafakadır.

Büyükçekmece boşanma avukatı konusunda yetkili hukuk bürolarına sahiptir ve bu avukatlar davacıların mahkemesini hızlandırmak, taleplerini yerine getirmek, hak kaybı yaşamalarını önlemekle görevlidirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al