0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kadıköy Boşanma Davası

25 Kasım 2019
337 kez görüntülendi
Kadıköy Boşanma Davası

Boşanma davası, Aile Mahkemesinden bu konuda uzman bir avukat ile başvurulması gereken süreçtir. Boşanma davaları iki tür olarak ayrılı;

Anlaşmalı boşanma davası ve Çekişmeli boşanma davası

Anlaşmalı boşanma, davası avukatlar tarafından her zaman önerilen bir davadır. Öteki yandan çekişmeli boşanma davası, adı gibi çekişmeli geçmektedir.

Boşanma davalarında ilk yapılması gereken dilekçenin hazırlanmasıdır. Avukat süreci başlattıktan sonra dilekçe tebliğ edilir ve mahkeme başlamış olur.

Kadıköy Anlaşmalı Boşanma

Anlaşmalı boşanma, belirli şartlara bağlı olarak işleme alınır ve şartlar sağlanırsa süreç çok hızlı sonuçlanır.

Anlaşmalı boşanmak için yapılması gerekenler;

Tarafların başvuruya birlikte gelmiş olması,

Her iki tarafında boşanmak istediğini bildirmesi,

En az bir sene evli kalınması,

Sözleşmenin tebliğ edilmesi,

Mahkeme salonunda bulunarak, ikisinin de sözleşmeyi kendi sözleriyle onaylaması gerekmektedir.

Bu şartlar sağlandığı takdirde, ilk celsede bile boşanmak mümkündür ve geriye sadece nüfus müdürlüğüne bildirilmesi kalır. Kadıköy anlaşmalı boşanma davaları genelde 2-3 ay sürmektedir.

Kadıköy Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli boşanma, pek tavsiye edilmeyen ve süreci yavaşlatıp uzatmaktan başka bir işe yaramayan süreçtir. Uzlaşma sağlanmadan boşanma tamamlanamaz.

Kadıköy çekişmeli boşanma davası genel sebepleri;

Şiddet, zina, kişiyi öldürtmeye teşebbüs, yalan, evliliğin şartlarının yerine getirilmemesi, fiilen ayrı hayatlar yaşamak olarak gösterilebilir.

Bazı durumlarda;

Tarafların bir konuda uzlaşmaya varamaması, tarafların hiçbir şekilde uzlaşmaya varamaması, birinin boşanma talebinde bulunması ancak karşı tarafın kabul etmemesi gibi konulardan da çekişmeli boşanma davası açılabilmektedir.

Bu davalar uzadıkça uzar ve uzlaşma sağlanamıyorsa kusur, hata ispatlanmadan sonlanmaz.

Kadıköy Nafaka Davası

Nafaka davasına Kadıköy boşanma avukatı bakmaktadır. Çok iyi araştırarak hukuk bürosundan bulduğunuz tecrübeli bir avukatla her bakıma süreç hızlanır.

Nafaka üç tip olarak karara bağlanır;

Velayetin verildiği ebeveyne çocuğa bakması ve ihtiyaçlarını karşılaması için 18 yaşını doldurana kadar İştirak nafakası,

Boşanmadan sonra maddi olanakların azalması ve yaşamı idare ettirebilme amacıyla talep edilen her hangi kısıtlı süresi olmayan ve ayda bir ödenen Yoksulluk Nafakası,

Mahkeme süresince verilecek olan ve kişinin uzun süren mahkemenin getirdiği maddi yıkımı telafi etmesi amaçlanan Tedbir nafakası.

Nafaka türü ne olursa olsun, dava karara bağlanmadan önce nafaka verilecek kişinin gelir tespiti yapılır ve ihtiyaç olup olmamasına bakılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al