0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kâğıthane Boşanma Avukatı

20 Kasım 2019
360 kez görüntülendi
Kâğıthane Boşanma Avukatı

Çabuk verilmiş kararlarla sonlandırılmak istenen evlilikler için yapılması gereken boşanma davası açmaktır.

Bu hususta davacıya yardımcı olacak bir avukat bulunarak, yönlendirmesiyle hareket edilmelidir.

Avukat ile hareket etmeyerek, kendi başına ilerlemeye çalışan davacılar bu süreçte hak ihlalleri veya mahkemeyi düşürecek önemli noktaları gözden kaçırmamalıdırlar.

Avukat nerede, ne yapması gerektiğini bildiği ve konuya hâkim olduğu için davacının hakkını savunarak, davanın olabilecek en kısa sürede sonlanmasını sağlar.

Kâğıthane Anlaşmalı Boşanma

Anlaşmalı boşanma, iki tarafın birbiriyle iletişim sağlayarak boşanmaya ve evliliklerini sonlandırmaya karar vermesidir.

Kâğıthane anlaşmalı boşanma davası başlatmak için ilk yapılması gereken yazılan dilekçe ve yapılan anlaşma protokolü ile birlikte aile mahkemesine başvuru yapmaktır.

Yapılan başvuru sonrası avukat süreci takip eder ve en erken mahkeme tarihini almak için uğraşır.

Taraflar mahkemeye beraber çıkarak, boşanma gerekçelerini ispatlayıp, yapılan anlaşmanın sözlü beyanıyla hâkimi ikna ederlerse boşanma işlemi tek celsede son bulmuş olur.

Kâğıthane Çekişmeli Boşanma

Çekişmeli boşanma durumları;

  • Taraflardan birinin boşanma talebine, karşı tarafın verdiği olumsuz ve direten tavır,
  • Taraflar arasında ki uyuşmazlığın son raddede olması,
  • Bir konu üzerinde anlaşamama,
  • Şiddetli geçimsizlik nedenleri olan psikolojik veya fiziksel şiddet, hakaretler, öldürmeye çalışmak, yalan, aldatma, gasp ve evliliğin şartlarını yerine getirememek bulunmaktadır.

Kâğıthane çekişmeli boşanma davası avukatıyla iletişime geçilmeli uygun ve eksiksiz dilekçe hazırlanarak delillerle ispatlanmalı. Başka türlü dava yıllarca uzayabilir.

Kâğıthane Nafaka Davası

Nafaka taraflar boşandıktan sonra meydana gelen bir dava olup, bireylerden birinin maddi özgürlüğü ve hayatına devam etme gibi bir olanağı olmadığı durumlarda meydana gelir. Genellikle maddi durumu hayatına devam etmeye mümkün olmayan kişilere nafaka verilmesi hakim tarafından hüküm verilir.

Nafaka davaları;

Çocuk 18 yaşına gelene kadar verilen ve eğitim öğretim masraflarının giderilmesini amaçlayan nafakaya İştirak nafakası denir.

Maddi imkanları kısıtlı bireyin davaya çok para harcaması, davanın devamlılığı ve sürecin göz önünde bulundurularak verilen nafaka Tedbir nafakasıdır ve mahkeme süresince verilir.

Mahkeme sonrasında, kişinin geri kalan yaşamını sürdürebilecek maddi olanakları, teminatı veya işi olmaması durumunda süresiz olarak her ay Yoksulluk nafakası ödenir.

Boşanma avukatı Kağıthane semtinde ki hukuk bürolarından iletişim kurulabilecek kişilerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al