0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Maltepe Boşanma Avukatı

18 Kasım 2019
272 kez görüntülendi
Maltepe Boşanma Avukatı

Boşanmak hukuki bir işlemdir ve öz iradeye bağlı olarak işler. Kişi evlilik durumundan bıktıysa ve sorunlarla mücadele edemiyorsa, taraflar birbirlerine zarar vermeye başlamışsa, evlilik bir an önce sonlanması gereken bir işlemdir.

Boşanma davaları, aile mahkemesinde yargılanır ve profesyonel bir avukat tarafından ilerletilip, takibinin sağlanması tavsiye edilmektedir.

Boşanma davalarının, avukat ile birlikte yürütülmesi kişinin hak kaybına uğramaması ve yararlarından faydalanabilmesi için önemli bir konudur.

Boşanma avukatı, dava süresince delilleri toplamak, tarafları dinlemek, olayları öğrenmek ve mahkemeye bildirmekle yükümlüdür.

Maltepe Anlaşmalı Boşanma

Tarafların birbiriyle araya birini sokmaya gerek kalmadan uzlaştığı ve boşanma kararını beraber aldığı durumlarda anlaşmalı boşanma davası açmak gerekir.

İki taraf ortak bir kararla evliliği sonlandırmaya karar vermişse, mahkemenin taraflardan isteyeceği sayılı evrak vardır.

  1. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  2. Boşanma dilekçesi, varsa kanıtlar,
  3. Anlaşma protokolü.

Taraflar aralarında uzlaşmaya vardıkları konuların resmi evrakını oluşturmalı ve bunu avukatla beraber yapmalıdır.

Tarafların mahkemeye başvuruyu beraber yapması gerekmekte olup mahkeme salonunda birlikte bulunmaları da Maltepe anlaşmalı boşanma davası şartlarındandır.

Ayrıca tarafların evliliğinin bir seneden az sürmemiş olması gerekir.

Taraflar kendileri tarafından gösterilen gerekçeleri ispatlamakla yükümlüdür.

Maltepe Çekişmeli Boşanma

Tek taraflı taleplerle açılan ve diğer tarafın kati suretle boşanmayı kabul etmediği davalar çekişmeli boşanma olarak adlandırılır.

Tarafların bir veya daha fazla sebepten konu üzerinde anlaşamaması ve uzlaşma sağlayamamasından, aile içi şiddetten, şiddetli geçimsizlikten açılan davalardır.

Maltepe çekişmeli boşanma davasını sonlandırmak için mahkemeye mutlaka geçerli deliller sunulması gerekmektedir.

Maltepe Nafaka Davası

Nafaka kişinin dava sonlandıktan sonra maddi olanağı olmaması durumunda talep edilen maddi ödemedir. Mahkemece araştırılan, incelenene hususlar;

Kişinin işinin olup olmaması,

Giderleri,

Gelirleri,

Harcamaları araştırıldıktan sonra nafaka verilip verilmeyeceğine karar verilir.

Nafaka davaları, üçe ayrılmaktadır.

İştirak nafakası, velayeti almış olan ebeveynin çocuğuna giyim, okul kırtasiye alışverişi, masraflarını gidermesi için verilen paradır.

Tedbir nafakası, kişiye mahkemenin uzun sürmesi koşuluyla maddi olanakları dava süresine yetmeyeceği için mahkeme süresince verilmektedir.

Yoksulluk nafakası ise kişiye hayatını idame ettirmesi için verilen nafakadır ve süresizdir. Aylık ödeme ile verilebilir.

Maltepe boşanma avukatı davacılarına her daim talepleri doğrultusunda hizmet vermek zorundadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al