0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Avukatsız Anlaşmalı Boşanma Ücreti 2019

24 Ağustos 2019
2 kez görüntülendi
Avukatsız Anlaşmalı Boşanma Ücreti 2019

Avukatsız anlaşmalı boşanma ücreti 2019 fiyatları nelerdir? Günümüzde nasıl sürekli olarak evlilikler gerçekleşiyorsa maalesef ki bir o kadar da boşanmalar yaşanıyor. Evlilik ciddi bir müessese, yaşanılan bazı tatsızlıklar, anlaşamamazlıklar ya da uyumsuzluklar olabiliyor. Bu tarz durumlarda iki tarafta birbirlerine saygı çerçevesi içerisinde diyalog kurarak anlaşmalı bir şekilde ayrılmaları gerekebiliyor. Tam da bu tarz durumlarda iki tarafında ortak bir paydada buluşmuş olduğu davalardan bahsediyoruz. Anlaşmalı boşanma anlam olarak her iki tarafın da evliliklerini sonlandırmak için ortak bir noktada buluşmuş oldukları davalardır. Türk Medeni Kanunu’nda en çok uygulanmakta olan hükümlerden anlaşmalı boşanma davası, oldukça sık karşılaşmakta olduğumuz bir dava türüdür. Anlaşmalı boşanma davasının gerçekleşebilmesi için çiftin evliliklerinin 1 yıldan daha fazla sürede olması ve eşlerin boşanma ile ilgili ortaya koymuş oldukları iradeleri uygunsa anlaşmalı boşanma süreçleri gerçekleşir. Bu davalarda çiftler arasında; evlilik dönemi içerisinde alınmış olan gayrimenkullerden tutun da ev eşyalarına, çocuklar için ödenecek nafakalardan velayetlerine her konu için çiftlerin ortak paydada buluşmaları halinde söz konusu anlaşmalı boşanmaya engel hiçbir durum olmaz. Çiftler, bütün konularda anlaşmalarını yaptıktan sonra verecekleri dilekçeyle boşanma sebepleri gizli kalacak şekilde boşanabilirler. Söz konusu olan bu davanın süreci çok kısa sürer. Bu tarz davalar avukatsız anlaşmalı boşanma ücreti 2019 için ödenecek olan harç tutarları son derece uygun olup taraflar arasında bir çekişme olmaz.

Anlaşmalı boşanmaların bozulduğu durumlar nelerdir?

Anlaşmalı boşanma gerekli tüm anlaşmalar yapılıp, taraflar arasında herhangi bir sorun kalmaksızın her iki taraf için de onaylanırsa bu dava bu şekilde geçerli olur. Fakat çocukların velayeti, nafaka, eşya paylaşımı, gayrimenkul paylaşımı vs. gibi durumlarda anlaşmalı boşanmaya giderken dahi olsa bir anlaşmazlık yaşanması ve bunun bu şekilde yansıtılması sonucunda dava anlaşmalı davadan çıkarak çekişmeli boşanma davasına dönüşmektedir. Anlaşmalı boşanmaları bozan tek sebep, davaya gidene kadar yaşanacak olan anlaşmazlık olur.

Anlaşmalı boşanma için başvuru nasıl yapılır?

Avukatsız anlaşmalı boşanma ücreti 2019 fiyatları nasıldır? Anlaşmalı boşanma başvurusu mahkeme tarafına verilecek olan 2 adet boşanma davası dilekçesi, bunun yanı sıra dosyaya eklenecek olan anlaşmalı boşanma protokolü ile birlikte yapılmaktadır. Anlaşmalı boşanma protokolünü dosya içerisine yazılı olarak mahkemeye sunmak zorunda değilsiniz, duruşma görüldüğü esnada tutanağa da geçirilebilir.

Anlaşmalı boşanma için protokol nasıl yapılır?

Söz konusu anlaşmalı boşanma protokolü mal varlıklarından, çocukların velayetine taraflar arasındaki anlaşmaların tamamının belirtildiği bir protokoldür. Söz konusu bu protokolün mahkemeye başvururken hakim tarafından yasal olarak denetimden geçer ve de mahkeme tarafından onaylanarak geçerlilik kazanır. Protokolün onaylanmasından sonra duruşma esnasında hazır bulunacak şekilde boşanma ve de protokol şartlarını kabul ettiklerini beyan etmeleri halinde mahkeme tarafından diğer şartlar da uygunsa boşanmaya karar verilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al