0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Avukatsız Boşanma Davası Ücreti 2019

24 Ağustos 2019
2 kez görüntülendi
Avukatsız Boşanma Davası Ücreti 2019

Boşanma ücretleri, boşanmaya itiraz edilip edilmediğine ve boşanma sürecine ve davanın durumuna bağlı olarak değişir. Aynı zamanda, avukatların deneyimi avukatlık hizmetlerinin karşılığında ödenen ücretin ödenmesini etkileyen faktörlerden biridir. Peki boşanma davası nasıl açılır avukatsız yapmak mümkün müdür?

Boşanma ücretleri 2019 yılında önceki yıllara göre artmıştır. Müşterek bir boşanma emrinin ardından, taraflar bunu aile mahkemesine iletecek ve aynı boşanma taleplerinde bulunabileceklerdir. Tarafların boşanmanın sonuçlarına katılması beklenir. Ayrıca, boşanma müzakerelerine başlamak için tarafların en az 1 yıl boyunca evli kalmış olmaları gerekir.

Anlaşmalı boşanma, tartışmalı bir boşanmadan daha az ücret ödenmesi istenen bir boşanma türüdür. Avukatlık ücretleri arasındaki boşanma bedelleri de bu ücret farklılığına dahildir. Protokolü hazırlamak için de bir ücret var. Tartışmalı boşanmalar ile ücretlerin değerini artıran faktörler devreye girer. Burada da avukatsız boşanma davası ücreti 2019 değişebilir ve sizler de taraf olarak zorlanabilirsiniz.

Takip duruşması ve bir uzlaşmada başarısızlık durumunda dava hazırlama süreci gibi işlemler, davada ödenecek maliyetleri ve masrafları arttıracaktır. Bu nedenle, taraflar evliliğin feshi için mali olarak her şeye hazırlıklı olmalı ya da en başından anlaşmalı olarak sürece dahil olmalıdır.

Boşanma Avukatı İle Anlaşmam Gerekiyor Mu?

Türkiye’de boşanma avukatı ile dava açması gibi bir şart aslında yoktur. Boşanmak isteyen bir kişi boşanma avukatı olmadan da dava açabilir. Yasal bir engel yoktur. Ancak, boşanma davası boşanma avukatı olmadan açılırsa, ortaya çıkabilecek bir hata zaman ve para kaybına neden olur. Özellikle, teknik detayların önemli olduğu yerlerde; Mülkiyetin varlığı, çocukların velayeti, bir çocukla kişisel ilişkilerin kurulması, nafaka miktarının belirlenmesi, mülk paylarının satılması ve miktarın belirlenmesi ile ilgili konularda haklarını kaybetmemek için davada boşanma avukatının olması çok önemlidir. Boşanma davası için bir avukata verecek yeterli ekonomik fırsatınız olmasa bile, boşanma avukatı ücretleri 2018 yılı için ücretsiz avukatlar için baro ile iletişime geçebilirsiniz. Ülkemizde, taraflar çoğunlukla avukatsız boşanmaya başlamaktadır ve bu işi düşük maliyetle çözme çabası çoğu kez hak kaybına ve geri dönüşü olmayan hatalara yol açmaktadır.

Boşanma Davası Ödemeleri

Boşanma tipi önemlidir. Eşinizle anlaşamıyorsanız ve evliliği devam ettiremiyorsanız, boşanma danışmanı veya boşanma avukatı ile süreci ilk önce bir dilekçe ile başlatmalısınız.

Avukatsız boşanma davası ücreti 2019 başvurusunda bulunmanın maliyeti mahkeme tarafından talep edilen net maliyetlere bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, boşanma avukatınız varsa, avukat ücreti ödeme kalemine dahil edilecektir. Dava açma gibi masraflar ve giderler, önceden depozito yatırmanızı gerektiren durumlara da sahiptir. Dilekçe ücreti ve boşanma masrafları taksitle ödenemez. Avukatınız veya başvurduğunuz bir dava maliyet gerektiriyorsa, ücret ve masraflar değişkenlik gösterebilir. Her boşanma davası kendine has bir gidişata sahiptir. Avukatsız boşanma davası ücreti 2019 itibariyle boşanma işlemlerine başlarsanız, her iki tarafın da avukatı olması durumunda ödeyeceğiniz toplam ödeme ve harcamalar ortalama 400 ila 500 lira arasında olacaktır. Elbette bu ücret içinde tanık sayısının değişken olması hesaba katılmamıştır. Her ek adım avukatsız boşanma davası ücreti 2019 için yeni bir maliyet unsuru demektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al