0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Avukatı Ücretleri

24 Ağustos 2019
424 kez görüntülendi
Boşanma Avukatı Ücretleri

Boşanma avukatı ücretleri nasıldır? Anlaşmalı boşanma için yapabileceğimiz en kısa tanım; çiftlerin boşanma için çocukların duruma ve de maddi her türlü konuda mutabık olacak şekilde boşanmaları anlamına gelir. Anlaşmalı boşanma için en önemli şart eşlerin evliliklerinin en az 1 yılının dolmuş olmasıdır. Bu konuda Medeni Kanun aile için koruyucu bir tavır almış olup 1 yıldan az evlilik süreci olanların anlaşmalı boşanma için başvurularını reddedecektir. Fakat 1 seneden az sürmüş olan evliliklerde anlaşmalı boşanma dışındaki şiddetli geçimsizlik gibi sebeplerde açılacak olan dava anlaşmalı boşanma davası olarak değil, çekişmeli boşanma davası olarak açılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası için önemli sebeplerden biri, çiftlerin ikisinin e dava açmış olması ya da bir tarafın açmış olduğu davayı diğer tarafın kabul etmiş olmasıdır. Bu doğrultuda çiftler beraber karar alır ve dilekçeyle müracaat edip anlaşmalı boşanma davasını açabilmektedirler. Diğer bir ihtimalse çiftlerden birisi anlaşmalı boşanma ya da farklı bir boşanma sebebiyle dava açar ve de diğer taraf söz konusu olan davayı hakimin de huzurunda onaylarsa bu durum da anlaşmalı boşanma davası olarak kabul görür.

Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer?

Boşanma avukatı ücretleri bölgeden bölgeye değişkenlik göstermekle birlikte her dava için kişiye özel farklı bir ücret çıkarılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası diğer davalarla kıyaslandığı zaman çok daha kısa sürer. Hukuki süreç tamamıyla doğru yürütüldüğü takdirde söz konusu süreç 1 ayla 3 ay aralığında değişkenlik göstermektedir. Sürecin çok daha kısa bir şekilde tamamlanması için bütün hukuki prosedürler doğru bir şekilde yürütülmektedir.

Boşanma avukatı ücretleri ne kadardır?

Boşanma davası için başvurduğunuz boşanma avukatı ücretleri seçmiş olduğunuz avukata göre değişmektedir. Söz konusu bu durumda sürecin doğru bir şekilde ilerleyebilmesi için ele alınacak olan çok sayıda kalem vardır. Bu sebepten dolayı da net bir fiyat alabilmek için bir avukat ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Boşanma davaları için avukat tutma zorunluluğunuz yoktur. Fakat sürecin daha hızlı ilerleyebilmesi ve yasal haklarınızın en doğru şekilde korunması adına bir avukat tutmanız son derece yararınıza olacaktır.

Boşanma davalarında protokol göstermek zorunlu mudur?

Boşanma davaları için belirli bir süreç vardır. Hakim karşısına çıkarken avukat olsa da olmasa da bir boşanma dilekçesi gösterilmek zorundadır. Boşanma protokolü dosyaya eklenmek zorunda olmadığınız bir protokol olup, tarafların kendilerini açıkça belirtmelerini ve anlaştıklarını göstermektedir. Söz konusu olan protokol zorunlu olmamakla birlikte, dava dosyalarına koymak zorunda değilsiniz. Bunun yanı sıra dava görülürken hakime dava esnasında da sunabilirsiniz. Boşanma davalarının hızlı bir şekilde ilerleyebilmesi için bir boşanma avukatı ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al