0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Davaları Ne Kadar Uzun Sürer? Anlaşmalı, Çekişmeli Boşanma

24 Ağustos 2019
376 kez görüntülendi
Boşanma Davaları Ne Kadar Uzun Sürer? Anlaşmalı, Çekişmeli Boşanma

Evli çiftlerin anlaşamaması ya da problemlerin artmaya başlaması ile birlikte boşanma davası açılır. Bu aşamada taraflardan birinin boşanma dilekçesi ile Aile Mahkemesine başvurması gerekir.

Çekişmeli ve anlaşmalı boşanma, toplum içerisinde en çok görülen süreçlerden bazılarıdır. Anlaşmalı boşanma davası ne kadar sürer? Diye merak edenler için en fazla 3 ya da 4 ay içerisinde sonuçlandığını söylemekte yarar vardır.

Anlaşmalı boşanmalarda tarafların her iki de süreci kabul ettiği ve detaylı sözleşme hazırladığı için herhangi bir problem yaşanmaz. Çekişmeli boşanma ne kadar sürer 2018 yılında konusunda bilgi edinmek isteyenler adına en az 6 ay devam ettiğini belirtmek önemlidir.

Çekişmeli davalarda her iki taraf isteklerini kabul ettirmeye çalıştığı için mahkeme süreci en iyi şekilde takip edebilmek adına davayı uzatır. Bu aşamada taraflar haklılıklarını belge ya da tanıklar ile ispat etmeye çalışır.

Boşanma davasının en kısa sürede sonuçlanabilmesi adına tarafların durumu kabul etmeleri ve karşılıklı anlaşmaları faydalı olacaktır. Aksi takdirde en fazla 24 ay süre ile devam eden çekişmeli boşanmalarda mevcuttur.

Çekişmeli boşanma davası en fazla ne kadar sürer noktasında ise yaklaşık 4 yıla kadar devam ettiğini belirtmek faydalı olacaktır. Belirli bir süre sonrasında hakim son kararı verir ve davayı taraflardan birinin lehine sonlandırır. Bu noktada ise mahkemeye sunulan belgeler ve tarafların yazılı beyanları ön planda tutulur

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al