0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Davası Açma Fiyat 2019

24 Ağustos 2019
403 kez görüntülendi
Boşanma Davası Açma Fiyat 2019

Boşanma durumunda ödenecek toplam ücret tutarı davanın karmaşıklığına bağlıdır. Ödenen ücret, davanız üzerinde çalışacak avukatınızın zamanına bağlıdır. Danışmalar, yazışmalar, telefon görüşmeleri, evrakların hazırlanması ve yasal ücretler için size ödeme yapılır. Uzmanlık ücretleri, vb. nedeniyle başvuru, bakım ve değerlendirme çalışmaları takip edilir. Davanızla ilgili masraflardan davacı olarak tamamen siz sorumlu olursunuz.

Avukat Ücretleri Ve Boşanma Masrafları

Boşanma davası avukat ücreti 2019 velayet, nafaka, vekalet ücret ve giderlerinin maliyeti, mevcut varlıklar ve karmaşıklıkla doğrudan orantılıdır.

Boşanma işlemleriniz için avukatınızla görüşmenizde ücretler ve davanız için talep edilecek avukat ücretleri de size bildirilecektir. Ücret oranları, rekabetçi piyasadan bağımsız olarak öngörülen komisyonlar üzerinden hesaplanmaktadır. Boşanma davası harç ücreti 2019 yılında 35.90 TL olarak karşımıza çıkmaktaydı. Ancak, posta ve yer imleri için bir başvuru maliyeti de 100 lira olarak belirlenmektedir. Bu ilk işlemler için peşin ödeme talep edilecektir.

Davanın türüne bağlı olarak, boşanmanın sebep ve türüne bağlı olarak, davayı mahkemeye sevk etmenin olası maliyet sonuçlarını dikkate almalısınız.

İki tür boşanma davası vardır. Bunlardan ilki “sözleşmeyle boşanma”; tartışmasız boşanma, her iki tarafın boşanma ile ilgili tüm konularda hemfikir olduğu boşanma türüdür. Bu davada anlaşmanın tarafların evliliği karşılıklı isteyerek bitirmesi söz konusudur ve borçların dağıtılması, ortak velayet ve nafaka gibi konularda her şey ortak alınır.

İkincisi “çekişmeli” boşanmadır. Eşler boşanma konusunda hemfikir olamazlar ve hakimin bu kararı kendileri için vermesini isterler. İşte bu dava türü daha uzun soluklu olmaktadır. Bu aşamada boşanma davası açma ücreti 2019 senesinde karşılıklı olarak anlaşmaya varmalıdır.

Anlaşmalı Boşanma Durumunda Sözleşme Ve Avukatlık Ücretleri

Taraflar, ortak bir başvuruyu aile mahkemesine bırakırlar. Bu anlaşmalı boşanma davalarındaki süreçtir. Bu durumlarda, aynı şekilde ve ölçüde boşanma talebinde bulunabilirsiniz:

Eşler, çocuk velayeti, çocuk bakımı (velayet), yoksulluk nafakası, mülklerin nasıl bölüneceği, vb. konularda ve boşanmanın sonuçları konusunda hemfikir olmalılar.

Taraflar, boşanma mahkemesi tarafından belirlenecek olan duruşma tarihinde anlaşmalıdırlar.

Eşlerin en az bir yıl boyunca evlenmeleri gerekir, böylece taraflar evliliğin feshedilmesi konusunda yeni bir dava başlatabilir. Bu da boşanma davası açma ücreti 2019 sürecini etkileyebilir.

Eşler aynı avukatla çalışıyorsa, aynı avukat boşanma anlaşması ve diğer belgeleri hazırlamışsa, eşler arasında adil davranmalıdır. Başka bir deyişle, bir eşin diğerini geçmesini önlemelidir.

Tartışmalı Boşanma Maliyetleri

Tartışmalı boşanma avukatları tarafında, boşanma davası açabilmek için birçok adım atılması gerekiyor:

Boşanma dilekçesinin hazırlanması ve doldurulması (bu boşanma için yasal bir belgedir ve evliliğin sona ermesinin nedenlerini belirtmek amaçlıdır),

Davacının dilekçesine cevap verme,

Eşinizin ve şahitlerin dış işlemleri sırasında (örneğin yazılı sorular, mahkeme celbi ve tazminat gibi) çeşitli konularda bilgi toplama süreci,

Ön işlemler, düzeltme için hazırlık,

Avukatlar arasında uzlaşma ve müzakere önerileri,

Öğretmen, aile uzmanı vb. gibi kişilerden çocuklar için destek alma süreci,

Takip duruşması, eğitim tanıkları gibi unsurların toplanması,

Boşanma lehine verilen karar kesin ise ya da temyiz kararı bekleniyorsa bu sebepler ve süreçler nedeniyle maliyetler ve boşanma davası açma ücreti 2019 ve ilerisindeki ödemeler de artar. Hem maliyet hem de zaman açısından bolluğa ihtiyacınız var demektir.

Maliyet Artışının Sebepleri Nelerdir?

Tarafların birbirlerinin doğru olduğunu onaylamayan kanıtlar sunması bu durumu karmaşıklaştırmakta ve maliyetleri arttırmaktadır. Elbette anlaşmalı boşanma davası ücreti daha düşük olacaktır.

Tartışmalı boşanmalarda çok fazla ayrıntı düşünüldüğünden boşanma müzakerelerinin ücreti de buna bağlı olarak artar.

Çocukların velayeti, nafaka gibi konulardaki anlaşmazlıklar devam ettiği sürece, masraflar da artacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al