0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Davası Fiyatları

24 Ağustos 2019
397 kez görüntülendi
Boşanma Davası Fiyatları

Artık evli kalmak istemeyen kişilerin boşanmak için yöneldiği davaların pek çoğunda farklı ücretlendirmeler bulunuyor. Özellikle de her yıl değişen ve genellikle %10 ile %20 arasındaki zamlarla avukatlara ödenen ve açılacak dava için gerekli ödemeler nedeniyle boşanma davası fiyatları oldukça yüksek meblağlara denk gelebiliyor. Ücretler neye göre ve nasıl değişiklik gösteriyor detaylı bir şekilde işin ehli avukatlar ile birebir görüşmekte fayda var.

Boşanma Davasında Avukata Ödenen Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

Öncelikle hemen belirtelim ki boşanma davası fiyatları arasında en yüksek tutarın bulunduğu kısım avukat ücretleridir. Şehirden şehre değişebilen ve dava türüne göre şekillenen boşanma avukatı ücretleri 2018 yılında başta ilk görüşme ücreti, dilekçe, dava ücreti gibi durumlar üzerinden alınmıştır. Her yıl bağlı bulunduğunuz şehrin barosu tarafından belirlenen limitler arasında avukatlık ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Sadece avukat değil mahkeme ve harç tutarları da bulunuyor. Bu ücretleri de eğer davayı açan kişi iseniz ödemeniz gerek. Fakat mahkeme sonucunda kazanırsanız ödemiş olduğunuz tutarları davalının ödemesi için istekte bulunabilirsiniz. Bu ücretler resmi gazetede yayınlanmış olup, yeniden düzenlenene kadar her yerde aynıdır.

Hangi Koşullarda Boşanma Avukatı Tutmaya Gerek Duyulmaz?

Bazen çiftler boşanma davası fiyatları azalsın diye eğer anlaşmalı boşanacaklarsa avukat tutmayabiliyor. Kendi aralarında tüm şartlar için anlaşma sağlayarak mahkemeye başvurdukları anda ödeyecekleri ücretler daha az oluyor. Bu durumda hemen yapılması gereken avukatsız boşanma davası ücreti 2018 yılından bugüne ne kadar artmış onu bulmak.  Burada bir detayı atlamamak gerekiyor; her ne kadar anlaşmış dahi olsanız da hatta ve hatta karşınızdaki kişi yıllarınızı paylaştığınız kişi de olsa en azından hukuki süreç açısından bir avukata danışmak. Öyle ki bu süreç fazlasıyla yorucu olup, iş beklediğinizden uzun sürebilir. Hatta ayrı ayrı avukat tutmak yerine anlaşmalı boşanma avukatı ücretlerine 2018 yılında nasıl bir meblağ tutuyor bunları öğrenebilirsiniz.

Boşanma Avukatı İle Beraber Çalışmak Size Ne Fayda Sağlar?

Boşanma avukatı tutmak her ne kadar bir zorunluluk olmasa da özellikle hukuki işleyişin her aşamasını bilmeleri ve sizi bu süreçleri için hem maddi hem de manevi olarak hazırlamaları açısından konu ne olursa olsun bir avukatla çalışmak her zaman önemlidir. Hiç olmazsa sadece ilk görüşme için işinin uzmanı bir avukat ile yüz yüze görüşme ayarlamalı ve konuyu ona danışmalısınız. Bu görüşmeler şehre göre değişen ücretlere tabidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al