0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Davası Harç Ücreti 2019

24 Ağustos 2019
404 kez görüntülendi
Boşanma Davası Harç Ücreti 2019

Boşanmaya başvuru yapmadan önce, bu yönde kesin bir karar vermek gerekir. Çünkü insanlar boşanma davası açtıklarında genellikle üzgün ve gergindirler. Tabii ki boşanmaktan mutluluk duymak olağan karşılanır ancak bilinmelidir ki bazı başlangıçların geri dönüşü olmaz.

Boşanma davası açtıktan sonra dava dosyaları mahkemeye gönderilir ve avukat davadaki talebinizi kendi yasal bilgilerini birleştirerek onaylar. Dava açıldıktan sonra, boşanma davası harç ücreti 2019 bütçesinde belirlenir ve belli bir finansal yük almanız gerekir.

Bir boşanma davası açmak için;

Evlilik en az 1 yıl sürmüş olmalıdır.

Sözleşme ile boşanma meselelerinin protokolle bağlantısı sağlam olmalıdır.

Hakim şahsen tarafları mahkeme huzurunda dinlemelidir.

Anlaşmalı boşanma avukatlık anlaşmalı boşanma davası ücreti olarak mali yük açısından daha makul olan seçenektir. Anlaşmalı boşanma daha kısa sürede sona eren bir boşanma davasıdır. Bazı boşanma davaları bir hafta içinde bile sonuçlanabilir.

Bir dava başlatmak için birkaç mahkeme ve  boşanma davası harç ücreti 2019 limitleri ile ödenmesi gerekir. Bu, peşinat, başvuru ücreti ve mahkemede yatırılacak peşinat olarak çeşitli masraflardan oluşmaktadır. Bununla birlikte, kayıtlı bir taşınmaz mal veya SGK’niz yoksa, bu durumda ücret ve masraflardan muaf tutulabilirsiniz. Bu kararı vermek için Mahkeme genellikle kanıt olması açısından belge ister. Davanın masraflarını karşılayacak mali yetkiniz yoksa, ikamet ettiğiniz yerdeki muhtarlıktan yoksulluk sertifikası almanız gerekir.

Boşanma davasında tanık en önemli kanıtlardan biridir. Hatta genel olarak boşanma davalarında bu bir zorunluluktur. Çünkü mahkeme, öne sürdüğünüz gerçekleri kanıtlamanızı bekleyecektir. Başka bir deyişle, aldatma iddiasını, şiddeti ve benzeri olayları gerçek ifadeler ile kanıtlamanız gerekecektir. Peki boşanma davası ücretini kim öder?

Uzman Ve Güvenilir Bir Avukat Bulunmalı Mıdır?

Uzman ve güvenilir bir avukat bulmak boşanma davalarının en önemli hususlarından biridir. Para kaybı yaşanmaması adına yüksek dava masraflarını ödemek daha karlı bir iş olacaktır. Çünkü dilekçe yazmak bile yasal bir sorumluluk olduğu için eksiksiz ve yanlış bir tutum olmadan tamamlanmalıdır.

Boşanma davası açmak çok zor değildir. Ancak boşanma davası harç ücreti 2019 sürecinde ek ödemeler ile karşılaşmanız muhtemeldir. Ama süreci doğru yönetmek ve profesyonel bir dava süreci tamamlamak zor kısımdır. Bunun için avukattan destek almak önemlidir. Bir avukatınız olduğunda, dava ile ilgili her detay ile o ilgilenecektir ve yurtdışına bile gidebilirsiniz. Davanız emin ellerde devam edecektir. Bu yüzden sizi düşünen bir avukatla yola çıkmalısınız.

Hukuk Bürosunda İşlemler Nasıl Yapılır?

* Vekaletname almak için nüfus cüzdanı ve iki adet fotoğrafla herhangi bir notere başvurmanız gerekir.

* Notere boşanma için vekaletname vermesini söylemek gerekir.

* Yanınıza bir avukatın kartvizitini de getirmeniz süreci hızlandıracaktır. Çünkü noter avukatın adresine ve bilgilerine bakacaktır.

* Avukatın gücü boşanma konusunda özel yetkinliğe sahip olmalıdır.

* Notere boşanma davası avukat ücreti 2018 bünyesinde yaklaşık olarak 100 TL ödeme yapmanız gerekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al