0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Davası İçin Avukat Tutmalı Mıyım? Anlaşmalı Boşanma Avukat

24 Ağustos 2019
404 kez görüntülendi
Boşanma Davası İçin Avukat Tutmalı Mıyım? Anlaşmalı Boşanma Avukat

Evli çiftlerin anlaşamaması ve aralarında problem yaşamaya başlamaları üzerine dava açmak en doğrusudur. Boşanma davası dilekçesi ile birlikte taraflardan birinin ikametgahının olduğu semtteki Aile mahkemesine başvuru yapılması yeterli olacaktır.

Boşanma davaları ile ilgili bilgiler araştırması yapanların, evrak toplama süreci ile uğraşmamak adına avukat tutmaları faydalı olacaktır. Ancak her boşanma davası açanın avukattan destek alması zorunlu değildir.

Evrak takibi yapan ve dilekçe süreci hakkında bilgi sahibi olanlar boşanma sürecini en profesyonel şekilde yönetebilirler. Anlaşmalı boşanmalarda dava en fazla 3 ay, çekişmeli boşanmalarda ise en az 6 ay sürer.

Boşanma davasında avukat, tarafların haklarının korunması açısından da son derece önemlidir. Özellikle çekişmeli davalarda evrakların toplanması, deliller ve tanık gösterme aşamasında avukatlar önemli rol oynar.

Anlaşmalı boşanmada avukat ücreti en az 3 bin TL’den başlar. Verilen hizmete göre avukatlık ücretleri değişiklik gösterir. Çekişmeliye göre anlaşmalı davalarda avukatlık fiyatları daha uygundur.

Boşanma davası için avukat tutmak, evraklar ile uğraşmamak ve en hızlı şekilde sonuç almak açısından avantajlıdır. Anlaşmalı boşanma masrafı ve avukat giderleri her iki tarafa da eşit olarak bölündüğü için bir problem yaşanmaz. Çekişmeli davalarda ise davayı açan taraf davacıya tüm giderleri yükler ve ödemesini talep eder. Avukat masrafları dışında hangi aşamalarda yardımcı olacağı ve bilgilendirme sağlayacağı hakkında fikir edinmekte önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al