0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Davasına Bizzat Katılmam Şart Mı?, Duruşmaya Gitmeden Boşanma

24 Ağustos 2019
403 kez görüntülendi
Boşanma Davasına Bizzat Katılmam Şart Mı?, Duruşmaya Gitmeden Boşanma

Evli çiftlerin anlaşamaması ve problem yaşaması durumunda, birbirlerine olan saygılarını kaybetmemeleri adına ayrılmaları faydalı olacaktır. Bu aşamada ise eşlerden biri ikametlerinin olduğu adresteki Aile mahkemesine başvurarak süreci başlatır.

Boşanma davası nasıl açılır 2019 yılında diye merak edenler için işlemler son derece kolaydır. Mahkemeye boşanma dilekçesi ile başvurulduktan sonra tüm belgeler incelenir ve duruşma günü belirlenir. Anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere ise davalar ikiye ayrılır.

Anlaşmalı davalarda duruşmaya bizzat katılmak zorunludur. Tarafların her ikisinin de olması durumunda hakim sonuca karar verir. Ancak çekişmeli davalarda tarafların yerine avukatların olması bile yeterlidir.

Boşanma davası nasıl düşer noktasında bilgi edinmek isteyenlere, profesyonel avukatlar yardımcı olur. Taraflardan birinin uzun süre davaya katılmaması ya da görüşlerini beyan etmemesi durumunda dava düşer. Bu gibi durumlarda başvuru yapan değil de diğer tarafın tekrar mahkemeye dilekçe vermesi gerekir.

Çekişmeli davalarda taraflar olmasa bile mahkeme süreci devam eder. Ancak anlaşmalı davalarda hakim her iki tarafa da düşüncelerini sorduğu için hazır bulunmak önemlidir.

Boşanma davasına katılmak ve görüşlerini belirtmek, işlemlerin bir anda sonuçlanması açısından yararlı olacaktır. Boşanma davası açma ücreti en az 3 bin TL olmak ile birlikte zaman içerisinde belirtilen tutar değişiklik gösterir. Evraklar ve avukatlara verilen fiyatlar ise belirtilen açma ücretine dahil değildir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al