0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Davasına Gitmesem Olur Mu

24 Ağustos 2019
754 kez görüntülendi
Boşanma Davasına Gitmesem Olur Mu

Boşanma davaları, Aile mahkemeleri üzerinden gerçekleştirilir. Başvuru yapan çiftler kısa süre içerisinde dava sürelerini belirleyerek boşanmayı gerçekleştirirler. Çiftlerin anlaşamaması ya da problem yaşaması durumunda dava açmak faydalı olacaktır.

Boşanma davasında ilk duruşma ve sonuçları doğrultusunda ne kadar süreceği konusunda fikir yürütmek mümkündür. Davaya gitmemek ise mahkemenin uzamasına ve tekrar duruşma gününün belirlenmesine neden olur.

Özellikle anlaşmalı boşanmalarda kısa sürede sonuç alabilmek için duruşma gün ve saatinde hazır bulunmak faydalı olacaktır. Boşanma davası açıp mahkemeye gitmemek sürenin uzamasına ve hakimin kişinin aleyhine karar vermesine zemin hazırlar.

Çekişmeli boşanma davalarında mahkemeye gidilmese bile avukatlar taraflar yerine tüm evrakları hazırlar ve sunar. Bu sayede davalı ya da davacı mahkemede olmasa bile oluşturulan deliller ile birlikte kısa süre içerisinde sonuç almak mümkündür.

Davaya gitmemek genel olarak hem sürenin uzamasına, eğer hiç gidilmezse mahkemenin düşmesine neden olur. Bu nedenle tarafların gerekli görülmesi durumunda mahkemede bulunması faydalı olacaktır.

Boşanma davası nasıl düşer diye araştırma yapanlar için mahkemeye gitmemek bir gerekçe olarak gösterilir. Tarafların duruşmaya gelmemesi durumunda dava düşer. Bu durum ise tekrar başvuru yapılmasına neden olur. Boşanmak için başvuranın yeniden dava açmasına izin verilmez. Davanın düşmesinin üzerine karşı tarafın mahkemeye başvurması faydalı olacaktır. Dava süreleri ise tarafların anlaşmasına göre değişiklik gösterir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al