0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Dilekçesi Nasıl Olmalıdır?, Boşanma Dilekçesi Nereye Verilir

24 Ağustos 2019
450 kez görüntülendi
Boşanma Dilekçesi Nasıl Olmalıdır?, Boşanma Dilekçesi Nereye Verilir

Eşlerin birbirinden ayrılması ya da boşanma sürecinde, mahkeme açısından bir problem yaşanmaması adına tüm evrakların eksiksiz olması gerekir. Bu noktada ise öncelikle taraflardan birinin ikametlerinin olduğu Aile mahkemesine başvuru yapmaları önemlidir.

Boşanma dilekçesi örneği 2019 yılı ile birlikte yenilendiği için başvuru yapacakların öncelikle belgeyi incelemeleri faydalarına olacaktır. Davacı,davalı, olaylar ve başvuru tarihi gibi kısımların doldurulması ile birlikte başvuru işlemi gerçekleştirilir.

Boşanma dilekçesi nereye verilir diye merak edenlerin kendilerine en yakın Aile mahkemelerine gitmeleri gerekir. Boşanma davaları ve başvuru süreçleri belirtilen mahkemeler üzerinden gerçekleştirilir.

Başvuru yapıldıktan sonra evraklar incelenir ve onaylanması durumunda en kısa sürede duruşma günü ve saati belirlenir. Anlaşmalı olarak boşanmak isteyenlerin duruşma günü hazır olmaları önemlidir. Bu sayede hakim daha hızlı şekilde karar verir.

Boşanma aşamasında mahkemeye sunulan evraklar incelenir. Her iki tarafında neden boşanmak istediği ile ilgili görüşleri alınır ve bir sonuca ulaşılır. Bu aşamada çekişmeli davalarda evrak sunmak son derece faydalı olacaktır.

Şiddetli geçimsizlik boşanma dilekçesi örneği, tarafların bilgi edinmeleri ve haklarını korumak adına gerekli açıklamaları gerçekleştirmeleri açısından önemlidir. Bu tür dilekçelerde boşanma sebebi detaylı olarak açıklanmalıdır. Aynı zamanda tarafların haklılık durumlarını da belgeleri ile dile getirmeleri faydalarına olacaktır. Tüm evrakların, belgelerin ve dilekçenin eksiksiz olması durumunda ise son kararı mahkeme verir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al