0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Süreci Nasıl işler?, Boşanma Davası Süreci Nasıl işler

24 Ağustos 2019
508 kez görüntülendi
Boşanma Süreci Nasıl işler?, Boşanma Davası Süreci Nasıl işler

Boşanma davası açmak isteyenlerin, süreç, yatırılacak ücretler ve gerekli evraklar hakkında bilgi sahibi olmaları daha kısa süre içerisinde sonuç almaları açısından avantajlıdır. İlk olarak taraflar arasında anlaşmazlıklar meydana gelmesi durumunda boşanma dilekçesi ile birlikte aile mahkemesine başvurmak yeterlidir.

Boşanma davası nasıl açılır avukatsız diye merak edenlerin tüm evrak takip süreçlerini eksiksiz olarak gerçekleştirmeleri önemlidir. Avukatsız dava açmak isteyenlerin karşı taraf ile anlaşmalı, daha hızlı sürecin bitmesine zemin hazırlar.

Mahkemeye verilen dilekçe tebliğ edildikten sonra ESD araştırması yapılır ve tarih belirlenir. Anlaşmalı olarak boşanmak isteyenlerin duruşma gün ve saatinde hazır olmaları faydalarınadır.

Çekişmeli boşanmalarda ise genellikle taraflar değil de avukatlar bulunur. Boşanma davası açma ücreti her yıl değişiklik göstermek ile birlikte yaklaşık 4 bin TL’dir. Ancak sürece göre ekstra masraflarda çıkar.

Kararın kesinleşmesi ile birlikte sonuç nüfus müdürlüğüne işlenir. Bu sayede boşanma da tamamlanmış olur. Yaklaşık olarak süresi 2 ya da 3 ay şeklinde belirlenmiştir. Çekişmeli davalarda belirtilen süreç 12 aydan daha fazla sürebilir.

Anlaşmalı boşanma süreci nasıl işler konusunda araştırma yapanların mahkemeye başvurmaları ve detaylı bir sözleşme hazırlamaları yeterli olacaktır. Tarafların ikisi de boşanmak istediği ve sözleşme içerisinde yazan istekleri kabul ettiği için uzun süre beklemeye gerek yoktur. Bilgi edinmek isteyenler için avukatımızın iletişim numarası belirtilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al