0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanma Vekalet Ücreti

24 Ağustos 2019
444 kez görüntülendi
Boşanma Vekalet Ücreti

Aile birliğinin kurulması için atılan adımlar ne kadar zorlu ise aynı durum boşanma ve aile birliğini sonlandırma için de o kadar zorlu. Belirlenen ücretlerle maddi olarak ağırlaşan bu boşanmalarda başta avukat ücreti olmak üzere pek çok ekstra ücret ödeniyor. İlk aşamada görüşeceğiniz her avukat sizlerden bir danışma ücreti talep edecektir. Bu görüşme sonrası anlaşma sağlanırsa sizin yerinize haklarınızı temsil etmesi amacıyla bir belgeye sahip olmalısınız ki bu belge içinde boşanma vekâlet ücreti ödemek durumundasınız. Sonrasından da başvurular için ödenecek farklı tutarlar mevcut.

Boşanma Vekâlet Ücreti Neye Göre Belirlenir?

Öncelikle hemen belirtmek gerekir ki boşanma vekâlet ücreti noter aracılığı ile alınabilir. Bu durumda da ücretler üzerinde avukatların herhangi bir işlem yapabilmesi mümkün değildir. Bu belge size verilmediği sürece herhangi bir boşanma işlemi avukatlar tarafından başlatılamaz. Sizin adınıza dava açma, açılan davaya avukatlık etme, haklarınızı mahkemede sizin adınıza sunma gibi yetkileri veren bu belgenin kesin ücretleri noter tarafından belirlenir ve her yıl mart ayında yeniden düzenlenir. Özetle Mart 2019 tarihine kadar herhangi bir boşanma vekâlet ücreti ödeyecekseniz bu tutar 2018 yılında belirlenen miktarlardan hesaplanır.

Boşanma Vekâlet Ücreti Ödemek İstemezsem Ne Olur?

Pek çok kişi boşanma davasında avukat tutmazsam ne olur, tutma gibi bir zorunluluk mevcut mu diye soruyor. Hemen şunu belirtmek gerekiyor ki eğer çekişmeli bir dava düşünülüyorsa avukat tutmak işinizi birkaç adım öteye taşımaktır. Netice karşılıklı deliller sunarak hukuk kuralları çerçevesinde ilerleyecek bu durum için sizin bilgi birikiminiz yetersiz kalacaktır, hemen boşanma vekâlet ücreti ödeyerek bu işi, ehline bırakmanızda fayda var. Ancak anlaşmalı bir boşanma söz konusu ise bazı durumlarda avukat tutmanız gerekmeyebilir. Böylelikle de anlaşmalı boşanma vekâlet ücreti ödemenize gerek kalmaz. Fakat durum ne kadar anlaşılarak başvurulan bir dava da olsa işinizi garantiye almak ve farklı detaylardan haberdar olabilmek adına sizi savunacak ve sizin yerinize işlem yapacak bir avukat tutmanızda büyük fayda var.

2019 Yılı Boşanma Vekâlet Ücreti Nedir?

Şuanda bir boşanma davası açmayı planlıyorsanız ve kendinize bir avukat bulduysanız hemen yapmanız gereken noter aracılığı ile avukatınıza vekâlet vermek olmalıdır. Bu aşamadan sonra tüm detaylarla o ilgilenip, mahkemede sizi ve haklarınızı savunacaktır. 1 Mart 2019 tarihinde değişecek olan bu ücretler şuanda boşanma davası vekâlet ücreti 2018 tarifesi üzerinden alınır ve sizlerden alınacak ücret 90 TL ile 120 TL arasında değişiklik gösterecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al