0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

24 Ağustos 2019
717 kez görüntülendi
Boşanmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Boşanma işlemleri sırasında sürecin en hızlı şekilde ilerlemesi ve mahkemenin uzamaması adına evrakların eksiksiz olması önemlidir. Bu aşamada bilgi sahibi olmayanlara profesyonel avukatlar destek verir.

Boşanma için gerekli evraklar 2019 yılında da değişmediğinden dolayı kısa süre içerisinde en yakın Aile mahkemesine başvuru yapmak yeterlidir. Bu aşamada haklı olan ve boşanmak isteyen tarafın dilekçe ile birlikte başvuru işlemlerini gerçekleştirmelerine izin verilir.

Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma dilekçeleri birbirinden farklı olmak ile birlikte taraflardan neden ayrılmak istediklerini detaylı olarak açıklarlar. Boşanma davası için gerekli para da mahkemeye başvuru yapan kişi tarafından ödenir.

2018 yılı ile birlikte boşanma ücretlerinin en düşük 4 bin TL olduğu belirlenmiştir. Masraflar, avukat ücretleri ya da ekstra istenen evraklar da göz önünde bulundurulduğunda fiyat artış gösterebilir.

Çekişmeli mahkemelerde tanık gösterilen kişilerin dilekçeleri de ekstra olarak mahkemeye sunulur. Anlaşmalı davalarda ise karşılıklı hazırlanan sözleşme ya da protokolün hazır bulundurulması gerekir.

Boşanmak için nereye başvurulur noktasında bilgi sahibi olmayanların kendilerine en yakın Aile mahkemelerine gitmeleri önemlidir. Bu noktada taraflardan birinin ikamet adresi üzerinden başvurunun gerçekleştirilmesi faydalı olacaktır. Evrakların eksiksiz olması durumunda en kısa süre içerisinde duruşma günü belirlenir. Sorunsuz ayrılmak isteyenlerin dava günü mahkemede hazır bulunmaları faydalarına olacaktır. Böylelikle mahkeme süreci en hızlı şekilde hakim tarafından sonlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al