0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Boşanmak İçin Ne Yapmalı?, Boşanmak istiyorum Ne Yapmalıyım?

24 Ağustos 2019
473 kez görüntülendi
Boşanmak İçin Ne Yapmalı?, Boşanmak istiyorum Ne Yapmalıyım?

Evli çiftler arasında anlaşmazlıklar yaşandığında ya da sorunlar bir türlü çözümlenemez hale geldiğinde boşanmak kaçınılmazdır. Bu noktada ne yapması gerektiği konusunda bilgi sahibi olmayanların ise Aile Mahkemelerine başvurmaları yeterlidir.

Başvuru işlemleri sırasında evrakların eksiksiz tamamlanması ve duruşma anında çiftlerin aynı anda bulunması, süreci daha da hızlandırır. Taraflardan biri boşanmayı kabul etmiyorsa eğer çekişmeli bir süreç devam eder. Boşanma dilekçesi sayesinde mahkemeye başvuru yapmak pratik hale gelir.

Dilekçe üzerinde genellikle tarafların kişisel bilgileri, boşanma gerekçeleri ve başvuru tarihleri yer alır. Hemen boşanmak için ne yapmalıyım diye merak edenlerin evrak süreci ile uğraşmamak adına profresyonel bir avukat desteği almaları faydalarına olacaktır.

Avukat sayesinde boşanma davası açılır ve süreç en iyi şekilde yönetilir. Dava sona erdiğinde tarafların birbirleri üzerinde hak iddia etmelerine izin verilmez. Çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davaları, tarafların için belirlenen seçeneklerdir.

Anlaşmalı davalar en fazla 3 aylık süre içerisinde tamamlanır ve duruşma son derece kısa sürer. Ancak bu noktada tarafların her ikisinin de mahkemede hazır bulunmaları zorunludur. Çekişmeli davalar ise tarafların istekleri gerçekleşene kadar sürer.

Boşanma davası açma ücreti yaklaşık olarak 4 bin TL olarak karşımıza çıkar. Dava türüne göre ücretler farklılık gösterir. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız eğer avukatımız ile iletişime geçmenizi, sürecin daha bilinçli olarak ilerlemesi açısından avantajlıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al