0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

En Hızlı Ve Ne Kadar Sürede Boşanabilirim?

24 Ağustos 2019
1 kez görüntülendi
En Hızlı Ve Ne Kadar Sürede Boşanabilirim?

Evliliklerinde problem yaşayanlar için boşanma süreci son derece uzun ve yorucudur. Bu noktada en hızlı ve kısa süre içerisinde boşanmak isteyenlerin gerekli evraklar ile birlikte Aile mahkemelerine başvuru yapmaları gerekir.

Uzun ve uğraştırıcı olmaması adına çekişmeli yerine anlaşmalı boşanmayı tercih etmek daha faydalıdır. En hızlı boşanma kaç gün sürer diye merak edenler için evrak süreci ile birlikte ortalama 15 gün içerisinde bittiğini söylemek faydalı olacaktır.

Ancak çekişmeli boşanma davası açanların, her iki tarafında uzlaşması ve isteklerinin kabul edilmesi adına 6 ay süre ile beklemeleri zorunludur. Çiftlerin anlaşmalı boşanma başvurusu yapabilmek adına ise en az 1 yıldır evli olmaları şartı bulunur.

Avukatsız nasıl boşanabilirim? Araştırmasında olanların gerekli evrakları tamamlamaları ve mahkemeye teslim etmeleri yeterlidir. Kısa süre içerisinde sonuç almak mümkün hale gelir.

Boşanma davasında başarı sağlayabilmek adına tarafların istekleri, neden boşandıkları ve birbirlerinden ne talep ettikleri sözleşme içerisinde detaylı olarak açıklanmalıdır. Aksi takdirde süreç uzar.

En kısa boşanma süresi evlendikten 24 saat sonradır. Ancak herkesin bu şekilde hızlı boşanmasına izin verilmez ve mahkeme özellikle yeni evliler için süreci uzatır. Çiftler arasında anlaşmazlıkların artması durumunda daha büyük problemlerin yaşanmaması adına boşanmak faydalı olacaktır. Bu noktada ise tarafların emin olup olmadıklarını sorgulamaları ve en iyi şekilde karar vermeleri gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al