0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Eşinden Şiddet Gören Biri Boşanmak İçin Ne Yapmalı?

24 Ağustos 2019
421 kez görüntülendi
Eşinden Şiddet Gören Biri Boşanmak İçin Ne Yapmalı?

Şiddet görmek, boşanmak için en önemli sebeplerden bir tanesidir. Şiddet gören eş, kadın ya da erkek fark etmeksizin en hızlı şekilde boşanma davası açma hakkına sahiptir. Şiddetin boşanmaya etkisi yüksek olduğundan dolayı, tüm evrakların eksiksiz sunulması durumunda dava kısa sürede sonuçlanır.

Şiddete uğrayan kadın nereye başvurmalı diye merak edenlerin Aile mahkemesine dilekçesini iletmeleri yeterli olacaktır. Boşanma dilekçesi ile birlikte darp raporunun da mahkemeye sunulması en kısa süre içerisinde çözüm oluşturulabilmesine yardımcı olur.

Şiddet gören eşin ilk olarak en yakın hastaneye giderek muayene edilmesi gerekir. Daha sonrasında ise vücudunun hangi bölgelerinde darp izlerinin olduğu detaylı bir şekilde tespit edilmelidir.

Bu sayede boşanma davası açıldıktan sonra mahkemeye delil sunma fırsatı oluşur. Şiddet, aldatma ya da zina boşanmada etkili olan en önemli unsurlar arasında gösterildiğinden dolayı hızlı bir şekilde sonuç alma fırsatı oluşur.

Mahkemede hakimin doğru bir şekilde karar verebilmesi adına ise delil ve ispatların belirlenmesi faydalı olacaktır.

Eşim şiddet gösteriyor ne yapmalıyım diye merak edenlerin hastaneden rapor alarak en yakın Aile mahkemesine gitmeleri faydalarına olacaktır. Şiddet, doktor kontrolleri sonucunda tespit edildiğinde mahkemeye delil sunma ve hakkını koruma fırsatı ortaya çıkar. Şiddet gören taraf için mahkeme koruma kararı da çıkarma yetkisine sahiptir. Aynı zamanda davalı için verilen uzaklaştırmada en çok görülen yaptırımlar arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al