0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

İstanbul Boşanma Avukatı Ücretleri

24 Ağustos 2019
392 kez görüntülendi
İstanbul Boşanma Avukatı Ücretleri

Toplumun temel taşlarından sayılan aile birimlerinin bozulmasına yani boşanmalara ilişkin davalar aile mahkemelerinde görülür. Bu dava yanında eğer aile bireylerinden olma ortak çocuklar bulunuyorsa velayet davası, nafaka gibi durumlarla eş yürütülür. Bu süreçte pek çok kişinin merak ettiği boşanma avukatları ücretleri 2018 yılından bu yana değişiklik gösterebilir. Aslına bakarsanız tamamen davanın zorluğu, dava konusunun detayları ve mevcut mal varlığı ile ilişkili yürütülen bu ücretlendirmeler beraber çalışacağınız avukata bağlı.

Boşanma Türü Ödenen Ücretleri Değiştirir Mi?

Maalesef her çift sadece sevgisi bittiği gerekçesi ile ayrılık yaşamıyor. Hele ki günümüz de aldatma oranlarının artması, kadına şiddetin çoğalmasına bakacak olursak çoğu boşanma tek celsede bitirilemiyor. Özellikle büyük şehirlerde artan boşanma davalarına bakarak; başta İstanbul boşanma avukatı ücretleri ve diğer metropollerdeki avukatlar boşanma türüne göre ücret belirliyor. Öyle ki 2 tür görülebilen boşanma davalarında; eğer çiftler anlaşarak boşanmaya karar verdiyse anlaşmalı boşanma davası ücreti avukat ücreti 2018 yılından bu yana bazı artışlarla karşınıza çıkacaktır. Çünkü yıllık olarak genelde %10 ile %20 arasında artışlar normal karşılanıyor. Anlaşmalı boşanmalarda iki tarafta bütün koşullarda hem fikir olduğu için sorunsuz bir boşanma yaşanır ve avukatın talep edeceği dava ücretleri de o oranda azalır. Ancak çekişmeli bir dava görülüyorsa ve ortada farklı deliller varsa iki tarafın avukat ücretleri de bir hayli artacaktır.

Boşanma Davalarında Ödenen Ücret, Yaşanılan Şehre Göre Değişir Mi?

Genellikle boşanan kişiler tarafından sorulan bu soru da hemen belirtilmelidir ki; yaşadığınız şehre göre ücretlerde oynamalar olabilir. Örneğin İstanbul boşanma avukatı ücretleri ile İzmir’deki veya Antalya’dakilerde değişiklik olması normaldir. Çünkü her şehrin barosu bu ücretleri kendisi belli limitler arasında tutar. Yani bulunduğunuz şehrin barosu hangi ücret aralığını seçtiyse bu meblağların ödenme zorunluluğu bulunur.

Boşanma Davası İçin Gerekli Olan Ücretleri Ödeyemeyecek Olanlar Ne Yapmalı?

Başta İstanbul boşanma avukatı ücretleri olmak üzere her şehrin yıllık olarak artan ücretlerini karşılayamayacak kişiler iki farklı yöntemi izleyebilir. Öncelikle beraber çalışacağınız avukatla görüşerek ödeme kolaylığı isteyebilirsiniz. Ancak bu durum söz konusu değilse ve hiçbir şekilde ödeme yapamayacak durumdaysanız; zor durumda kalan ve boşanma isteyen kişilere yardımcı olan ücretsiz boşanma avukatı danışma hattı ile görüşerek durumu değerlendirebilirsiniz. Buradan size yapılacak yönlendirmelere göre kendinize bir boşanma avukatı ayarlayabiliyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al