0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kartal Boşanma Avukatı Ücretleri

24 Ağustos 2019
542 kez görüntülendi
Kartal Boşanma Avukatı Ücretleri

Kartal boşanma avukatı ücretleri ne kadardır? Büyük hayallerle kurulan evlilik müessesesi yaşanılan bazı olumsuzluklar sebebiyle bitmek durumunda kalabiliyor. Bazen şiddetli geçimsizlik buna sebep olurken bazen aldatma gibi özel sebeplerden kaynaklanabiliyor. Boşanma davalarında ayrılık sebepleri genel sebepler ve özel sebepler olarak ikiye ayrılıyor. Söz konusu kategorilere göre dava dosyasındaki seyir değişim gösterebiliyor. Boşanmalar anlaşmalı boşanma davaları ve çekişmeli boşanma davaları olarak ikiye ayrılıyor. Anlaşmalı boşanma davaları evlilik 1 yıldan daha uzun sürmüş olan ve maddi, manevi tüm konularda mutabık olmuş olan çiftler bir protokol hazırlayarak dava dilekçelerine mahkemeye sunuyorlar ve 1 ile 3 ay arasında boşanma süreci sona eriyor. Çekişmeli davalarda durum biraz daha farklı olmakla birlikte boşanma süreçleri dosyanın durumuna göre çok uzun da sürebiliyor. Her iki dava türü için de avukat tutma zorunluluğu olmayıp, avukat tutulması sürecin kısalması için son derece yararlı olacaktır. Avukat ücretleri avukattan avukata değişim göstermektedir.

Boşanma davası mahkeme masrafları nelerdir?

Kartal boşanma avukatı ücretleri nedir? boşanma davalarında davacı taraf mahkemeye boşanma dilekçesini verirken boşanma davası harcı ve de gider avansı adı altında ödemeler yapmak zorundadır. Söz konusu harçların ödenmemesi halinde dava açılamaz. Boşanma davası harcı her sene devlet tarafından belirlenmekte olup, sene başında resmi gazetede duyurulmaktadır. Belirlenmiş olan miktarın altında ya da üzerinde bir fiyat talep edilmez. Gider avansı da dosya durumunda kullanacak olan tebligatlar ve dosya masrafları ile alakalı olup, eksik gelmesi halinde mahkeme davacı taraftan eksik ücreti talep eder. Davacı davayı kazanması halinde davalıdan söz konusu harç ve gider avansını alabilir. Davayı kaybeden davacı hem kendi harcını ve gider masrafını karşılar hem de karşı tarafın dava masrafını karşılamak durumunda kalır.

Boşanma davalarında nereye başvurulur?

Boşanma davalarına Aile Mahkemesi bakmaktadır. Bazı ilçelerde Aile Mahkemeleri bulunmaz. Bu gibi durumlarda Asliye Hukuk Mahkemeleri, Aile Mahkemelerinin sıfatını taşıyarak boşanma davalarına bakarlar. Başvurulması gereken adliyeler; davacının ikametgah yerindeki adliye, davalının ikametgah yerindeki adliye ya da ikisinin son altı ay içerisinde birlikte ikamet etmiş oldukları yerdeki adliye olabilir.

Boşanma avukatı ücretleri ne kadardır?

Kartal boşanma avukatı ücretleri avukattan avukata değişim göstermekte olup net bir fiyat bilgisi yoktur. Anlaşmalı boşanma davalarında avukat ücretleri daha az, çekişmeli boşanma davalarında avukat ücretleri daha fazladır. Anlaşmalı boşanma davaları 1 ay gibi bir ürede sonuçlandırılabilirken, çekişmeli boşanma davalarının süreci dosya durumuna göre uzun yıllar da alabilir. Profesyonel bir hukuk bürosundan ücret ve dava süreci detaylarını öğrenebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al