0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Maltepe Boşanma Avukatları Ücretleri

24 Ağustos 2019
989 kez görüntülendi
Maltepe Boşanma Avukatları Ücretleri

Maltepe boşanma avukatları ücretleri ne kadar? Evlilikler çeşitler sebeplerden dolayı maalesef bitebiliyor. Resmi nikahla evli çiftler anlaşamama ya da benzer sebeplerden dolayı boşanma kararları alıyorlar. Bazı durumlarda anlaşmalı bazı durumlarda çekişmeli olmak üzere boşanma davaları iki guruba ayrılıyor. Anlaşmalı davalar en kolay biten ve kısa sürede sonuçlanan boşanma davaları olmakla birlikte çekişmeli davalarda süreç ve dosyalar uzayabilmektedir. Her iki dava için de avukat tutma zorunluluğu olmasa da profesyonel bir avukat tutmak süreçlerin en doğru ve en kısa sürede tamamlanması için son derece yararlı olacaktır. Boşanma davaları Aile Mahkemesine açılmakla birlikte Aile Mahkemesinin olmadığı ilçelerde Asliye Hukuk Mahkemelerine açılabilmektedir. Yani Aile Mahkemesinin olmadığı yerlerde aynı görevi Asliye Hukuk Mahkemeleri de üstlenebiliyor. Boşanma avukatlarının ücreti sabit olmamakla birlikte kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Bir hukuk bürosuna başvurarak net bir fiyat bilgisi almanız gerekmektedir.

Boşanma davalarının sebepleri nelerdir?

Maltepe boşanma avukatı ücretleri nasıldır? Boşanma davalarına gerekçe olarak pek çok sebep gösterilmekle birlikte genel sebepler ve özel sebepler olarak ikiye ayrılmaktadırlar.

  • Genel sebepler: şiddetli geçimsizlik ya da diğer bir deyişle evlilik sürecinin temelden sarsılması, anlaşmalı ayrılık, ortak bir hayatın kurulamaması gibi sebeplerdir.
  • Özel sebepler: zina, aldatma, onur kırıcı davranışlar, kötü muamele, hayata  kast, haysiyetsiz hayat sürmek, küçük düşürücü suçlar işlemek, terk edilmek, akli hastalıklar gibi sebeplerdir.

Genel sebeplerle boşanma davası

Özel boşanma sebepleri genel boşanma sebeplerinin içerisinde bulunmakta olup ispatları genel sebeplere göre daha zordur. Mesela, taraflardan birinin ötekini aldatması halinde, davacı olan taraf zina sebebi ile dava açtığında ve de davasını kesin olarak delillerle ispat edememesi halinde dava reddedilir. Bu sebepten dolayı uygulamada tarafların arasında aldatma ve benzeri özel ayrılık nedenlerinin vukuu bulmasıyla şiddetli geçimsiz sebebi ile boşanma davası açılır. Keza sözde aldatma eylemi ispatlanmazsa veya ispatlanmasına karşın affedilmesine rağmen, genel sebepler ile açılmış olan boşanma davası öteki nedenlerin ispatlanmasında devam edebilir. Fakat yalnızca aldatma nedeniyle açılmış olsaydı af sayılan bir konunun varlığı veya aldata durumunun ispatlanamaması durumunda dava reddedilir.

Boşanma davası avukat ücretleri ne kadardır?

Maltepe boşanma avukatları ücretleri avukattan avukata değişkenlik göstermektedir. Boşanma davaları anlaşmalı ya da çekişmeli olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. Aslında iki durum için de avukat tutulması zorunlu değildir. Fakat tarafların avukat tutması haline boşanma süreçleri daha kısa bir sürede sonuçlanacak olup, aynı zamanda tarafların yasal hakkını da avukatlar en iyi şekilde savunmamaktadır. Bu sebeplerden dolayı bir avukat eşliğinde dava süreci geçirmek çok doğru bir tercih olacaktır. Boşanma avukatları ücretleri değişmekte olup, bir hukuk bürosunda fiyat bilgisi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al