0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aracı Süren Kişinin Vefatı Halinde Tazminat

24 Ağustos 2019
265 kez görüntülendi
Aracı Süren Kişinin Vefatı Halinde Tazminat

Trafik kazalarında mağdur olan tarafın mağduriyetini azaltmak ya da en aza indirebilmek için ödenen tazminatların dereceleri kişilerin almış oldukları hasara göre belirlenmektedir. Örneğin sadece yaralanma olan kazalarda sağlık giderlerinin karşılanması talep edilebilmektedir. Genel olarak bu kapsamda göz atılabilecek kategoriler şu biçimdedir;

  • Maddi zararların teminatı
  • Sağlık giderlerini karşılanması
  • Sürekli sakatlık durumunda hem maddi yoksunlukların hem de sağlık masraflarının ödenmesi
  • Destekten yoksun kalma ( ölüm ) teminatı

Aracı sürenin vefatı halinde tazminat ise yukarıda belirtilmiş olan seçenekler içerisinde en yüksek tutarın kişilere sunulduğu başlıktır. Kişilerin hayatını kaybetmesi herhangi bir şekilde maddi olarak telafi edilmeyeceği için uygulanacak olan sigorta tutarının en yüksek miktardan kişilere sunulduğu belirtilmesi gereken noktalar arasında bulunmaktadır. Trafik kazası avukatı ile bu tazminat süreci sizin için çok daha sorunsuz bir biçimde tamamlanabilecektir.

Sigorta Şirketleri ile İletişim İçerisinde Olun

Tazminat davalarında direkt olarak sigorta şirketi ile iletişime geçmeden ve gerekli olan bildirimi yapmadan dava açmanız durumunda kurallara uygun hareket edilmemesi sebebi ile davanız reddedilebilmektedir. Bu nedenle avukatınız aracılığı ile öncelikle tazminat davası açılacağı konusunda sigorta şirketi ile iletişim kurmalı bunun akabinde davanızı şekillendirmelisiniz.

Trafik kazası avukatı İstanbul kapsamında en sık ihtiyaç duyulan branşların başında gelmektedir. Bu destek ile kazaların sonucunda hakkınızı savunmak sizin için daha kolay bir hale gelecektir. Uzman görüşü ile davaların ilerletilmesi daha kolay bir hal alacaktır.

Aracı sürenin vefatı halinde tazminat alırken de avukat desteği oldukça önemli yer tutmaktadır. Hem miktarın belirlenmesi hem de haklarınızın savunulması için alanında uzman olan bir avukattan yardım almak süreci daha sorunsuz bir şekilde çözmenizi sağlayacaktır.

Destekten Yoksun Kalma Teminatı

Trafik kazası sonucunda vefat eden kişinin yakınlarının maddi olarak yoksunluk içerisine düşmesi sebebi ile açılan davalar bu kişilerin hem maddi hem de manevi yıpranmışlıklarını karşılayabilmek için verilmektedir. Ölümlü olan kazalarda verilecek olan tutarın olabildiğince yüksek olması için çaba sarf edilmektedir. Fakat kişilerin verilen ücretten memnun olmamaları ve yetersiz görmeleri durumunda itiraz edebilme haklarının bulunduğu da ayrıca belirtilmelidir. Örneğin ödemenin alınmasından sonra miktarın eksik ya da yetersiz bir biçimde ödendiği fark edilirse 2 sene içerisinde itiraz etme imkanınız bulunduğu da belirtilmelidir. Avukat desteği ile bu tür detaylar konusunda gerekli bilgiler size verilecektir.

Trafik kazası avukatı başlığı altında yer alan uzman isimlerden yardım alarak sizin için bu aşamaların sorunsuz ve profesyonel bir bakış açısı ile tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Destekten yoksunluk tazminat davası sadece şahıslara değil aynı zamanda kurumlara da açılabilmektedir. Örneğin şahsın ölümüne sebep olan durum KGM tarafından yapılan bir ihmal ise kuruma da dava açabilirsiniz. Bu aşamada durum Uyuşmazlık Mahkemeleri’ne kadar ilerleyebilmektedir. Uzman görüşü ile hukuki süreç sorunsuz bir şekilde tamamlanacaktır.

Miktarın Belirlenmesi ve Ödeme Alınması

Trafik kazası avukatı İstanbul kapsamında ihtiyaç duyulan ve sürece dahil olduğu zaman büyük fark yaratan hukuki aşamalardan bir tanesidir. Miktarın belirlenmesi konusunda sigorta şirketlerinin büyük ölçüde söz sahibi olduğu bilinmelidir. Kişilerin belirlenen bu miktarın yeterli olup olmaması üzerine itirazda bulunma hakları ise tam olarak saklı tutulmaktadır. Kurumlara ve kişilere açılabilecek olan bu davada miktarın belirlenmesi ve ödemenin alınması kişiler, mahkeme ve sigorta firmaları arasında meydana gelen gerilimler sebebi ile ödeme konusunda aksamaya uğrayabilmektedir. Sigorta şirketlerinin ödeme miktarına itiraz edilmesinden dava açımına kadar uzman desteği ile adım atıldığı zaman elde edilecek süreç çok daha hızlı işleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al