0 530 526 92 02
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Trafik Kazası Danışmanı, Hasar Danışmanlık

24 Ağustos 2019
425 kez görüntülendi
Trafik Kazası Danışmanı, Hasar Danışmanlık

Trafik kazalarında meydana gelen hasarın en aza indirilmesi için her geçen gün önlemler sıkılaştırılmaya devam etmektedir. Fakat ülkemizde trafik kazaları kişi, taşıt ya da yolların durumu sebebi ile sıklıkla tekrarlanmaktadır. Siz de bu durumun mağdurları arasında yer alıyorsanız trafik kazası danışmanı aracılığı ile yardım alarak süreç içerisinde nasıl hareket etmeniz gerektiğini daha net öğrenebilirsiniz. Trafik kazası danışmanı sayesinde herhangi bir hatalı adım atmadan haklarınızı savunma imkanını yakalayabilirsiniz.

Tazminat Davaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Trafik kazası avukatı aracılığı ile yardım alınan en net noktaların başında tazminat gelmektedir. Tazminat almak isteyen kişilerin öncelikle şu detaylar hakkında fikir sahibi olmaları gerekmektedir;

  • Kişilerin kazanın üzerinden 2 sene geçmeden muhakkak davayı açmaları gerekmektedir.
  • 2 senenin aşılması söz konusu olursa zaman aşımı meydana gelecektir. Belirsiz olan hasarların daha sonra anlaşılması da söz konusu olabilmektedir. Bu notada zaman aşımı süresi on seneye çıkacaktır.
  • Kişilerin tazminat davası açmadan önce sigorta şirketi ile de iletişime içerisinde olması gerekmektedir. Gerekli bilgilendirmeyi sigorta firmasına yapmadan açılan davalar geçerlilik arz etmeyecektir.
  • Trafik kazası avukatı İstanbul büroları aracılığı ile size gerekli olan desteği net bir biçimde sağlayacaktır. Bu şekilde tazminat davası alımı konusunda herhangi bir sorun meydana gelmeyecek ve davanın reddedilmesi gibi bir durum da ortaya çıkmayacaktır.

Sadece maddi hasar konusunda değil aynı zamanda sürekli sakatlıklar ya da can kaybı ile biten kazalarda da kişiler tazminat talep edebilmektedir. Bu konuda hukuki desteğe olan ihtiyacınız da artacaktır. Aile yakınları ölen kişi için tazminat talep edebilmektedir. Bunun adı destekten yoksun kalma tazminatı olarak da nitelendirilmektedir. Sakatlık konusunda her bireyin kendisi adına başvuruda bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde dava kabul edilmeyecektir.

Sigorta ve Kasko Hususu

Trafik kazası danışmanı tarafından size verilecek olan en değerli bilgilerden bir diğeri de kasko hususu ile alakalıdır. Kasko konusunda ve araç sigortası başlıkları altında hukuki yardım almadan sözleşme imzalamamanız gerekmektedir. Özellikle satır aralarındaki manaları trafik kazası avukatı aracılığı ile öğrenebilir ve daha sonraki süreçte herhangi bir sürpriz ile karşılaşma sorunu da yaşamazsınız.

Sigorta şirketleri ile kişiler arasında tazminatın miktarı konusunda anlaşmazlıklar meydana gelebilmektedir. Bu konuda hukuki destek alarak sorunların çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. Sigorta şirketleri tarafından uygun görülen miktarlar zaman zaman kişiler tarafından az bulunabilmektedir. Kişilerin 2 sene boyunca verilen miktara itiraz etme fırsatı bulunmaktadır. Bu şekilde verilecek olan tutar yeniden görüşülmektedir.

Sigorta şirketleri ile sürücüler arasında meydana gelen en önemli sorunların başında rücu durumu gelmektedir. Örneğin bir kaza geçirilmesinden sonra şirket kişilerin ağır kusurlu olduğunu belirterek ödeme yapmayı reddetmektedir. Bu tür sorunlar sırasında bireysel hareket etmek yerine hukuksal destek almak çok daha faydalı olacaktır.

Trafik Kazalarında Kusurlunun Belirlenmesi

Trafik kazaları sonrasında alınacak olan tazminatlardan başlayarak kaskonun geçerli olup olmamasına kadar birçok noktanın asıl anahtarı kusurlunun belirlenmesidir. Her nokta kusurlunun belirlenmesi ile çözümlenerek kişilerin durumlarına uygun olarak ve hataları kapsamında alacakları ceza ya da ödeyecekleri tazminat değişim göstermektedir. Açacağınız dava dosyalarına kusurlunun hangi taraf olduğu konusunda da gerekli eklemelerin yapılması mahkemenin sonuçlanması için olumlu etkide bulunacaktır. Kişilerin sunmuş oldukları dokümanların tabi ki resmi bir nitelik taşıması gerekmektedir. Trafik kazası avukatı İstanbul bürolarından konunun detayları hakkında size gerekli olan yardımı sağlayacaktır. Hem kusurlusunun kim olduğunu belirlenmesi hem de kısa bir süre içerisinde dava sürecinin çözümlenmesi için bu tür hukuki destekler oldukça faydalı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonRandevu Al